Bangladesz

Bangladesz jest bardzo specyficznym krajem na turystycznej mapie Azji. Prawie całkowicie pozbawiony wielkich atrakcji turystycznych przyciąga jedynie nielicznych i najbardziej wytrwałych podróżników. Na próżno tu szukać wypchanych bogatymi turystami autokarów, tygodniami można nie spotkać nawet jednej białej twarzy. Nic dziwnego, że każdy turysta wzbudza olbrzymie zainteresowanie miejscowych, niemal na miarę gwiazdy kina. Czasem może to być wręcz męczące.

W Bangladeszu mogą się spodobać tropikalna przyroda, przeludnione i tętniące życiem miasta, czy możliwość podglądania prostego, autentycznego życia na wsi, ale największym skarbem kraju są niezwykle gościnni, ciekawi świata, pełni uprzejmości ludzie.

Bangladesz reklamuje się hasłem "Przyjedź, zanim przyjadą inni". Nie wiem, czy inni kiedykolwiek przyjadą w masowych ilościach, ale na pewno warto tej kraj odwiedzić.

Opinie o Bangladeszu
+ DODAJ

Zachwycający
Ciekawy kraj piękne miejsca .Dla każdego się coś znajdzie
Zachwycający
To piekny interesujący kraj !bardzo bym chciala go zwidzic- bylam w Chinach ,Indiach-kocham te kraje bo tam spotykalam milych usmiechnieych ludzi chociaż, bardzo biednych-nigdy nie zapomne takze widoku bardzo bardzo chudych...psów- niestety ale zwierząt glodnych bardziej mi szkoda niż ludzi- bo one sa zdane na czlowieka. rząt bardzo mi szkoda.
Bardzo fajny
Przed przyjazdem do Bangladeszu warto zastanowić się trzy razy. Kraj jest niebezpieczny, niestabilny politycznie, a Indie przy nim to powiew luksusu. A jednak nawet tutaj można znaleźć piękno. A na pewno bardzo dużo okazji do zastanowienia się nad tym, jak naprawdę ten nasz świat wygląda...
Zachwycający
Byłam rok temu...pamiętam do dziś...każdy szczegół, barwy, smaki i uśmiechy. Niesamowici wspaniali ludzie. Wrócę tam...niebawem
Zachwycający
Przepiękny kraj, niełatwy do zwiedzania, ale zdecydowanie warto!
Taki sobie
Odwiedziny tylko dla odważnych, odpornych na upał i umiejących "przetrwać", zdecydowanie nie dla samotnej kobiety. Niestety brudno, bieda aż piszczy.
Zachwycający
byłam tam lat temu 5, a nie mogę zapomnieć, cudowny kraj, barwne ulice pomimo biedy, wspaniali ludzie, tęsknię.........
Zachwycający
Bangladesh jest niesamowity. Niespotykana gościnność. Wystarczy zboczyć z głównych szlaków i to jest to. Nie nadaje się dla ludzi zaliczjących kraje i nie ma zabytków. Na pewno na dłuższy pobyt. Brak turystów, znalazłem miejsca gdzie byłem jedynym. Niesamowity kraj no i ludzie którzy są największą atrakcją.
Nieciekawy
niewarto smrod brod i upal. omijac z daleka
Zachwycający
Jeden z najciekawszych krajow, jakie dane mi bylo odwiedzic. Mimo biedy, ludzie maja tam godnosc, nie prosza o nic... Najpiekniejsze zachody slonca!
Bardzo fajny
Kraj jest niesamowity, choć faktycznie nie dla wszystkich. Świetne miejsce, jeśli znudziły ci się tłumy turystów i wielki turystyczny biznes, który spotyka się wszędzie, na popularnych szlakach. Po Bangladeszu podróżuje się zupełnie niekomercyjnie, znalezienie transportu, czy noclegu wymaga znacznie więcej zachodu, niż na przykład w Indiach, czy w Nepalu. Ale za to o ile więcej satysfakcji. I jeszcze ludzie są niesamowici, taka bieda, że aż skrzypi, a jednak wszyscy chętnie śpieszą ci z pomocą, zwykle z uśmiechem na ustach.
Fajny
Ciekawy kraj dla amatorów szlaków mniej uczęszczanych. Mimo strasznej biedy widocznej na każdym kroku ten kraj ma swój urok.
Bardzo fajny
Moim zdaniem wyjątkowy kraj, do którego zdecydowanie warto się wybrać.
Średnia ocena na podstawie 13 opinii: 4/5.
Przewodnik > Bangladesz