Filipiny

Siquijor

Siquijor jest niedużą, spokojną wyspą z niezłymi plażami wokół górzystego interioru i relaksacyjną atmosferą. Droga prowadząca wokół wyspy ma 75km długości i aż się prosi, by ją pokonać na wynajętym skuterze. Poza plażami i uroczymi wioskami można tu jeszcze znaleźć jaskinie i kilka wodospadów. Na wyspie jest sporo miejsc, w których można wynająć domek bezpośrednio na plaży.

Opinie o Siquijor
+ DODAJ

Zachwycający
Siquijor, Camiguin i Pamilacan - trzy wyspy na pierwszym miejscu mojej miesięcznej podróży po Filipinach. Na Siquijor warto zatrzymać się na dłużej i objechać wyspę skuterem wzdłuż i wszerz. Koniecznie skoczyć z Lugnason Falls i spędzić każdy dzień na innej plaży. Bez odwiedzenia tej wyspy nie można opuścić Filipin.
Zachwycający
Dla nas chyba najwspanialsze miejsce na Filipinach. Wyspa ma naprawdę magiczny i relaksujący klimat. Mieszkają na niej cudowni i uśmiechnięci ludzie. Można pływać w wodospadach, chodzić po jaskiniach, snurkować. Obowiązkowo trzeba pożyczyć skuter i udać się w środkową część wyspy.
Zachwycający
Bardzo bardzo fajna wysepka, zakochałam się w niej,od pierwszego spojrzenia kupiłam tam nawet dom. mam 8 lat i kocham tą wyspę
Zachwycający
Dla mnie nr 1 !!! zakochałam się w tej wyspie :) planuję ją w najbliższym czasie znów odwiedzić choć ....nie jestem zwolennikiem aby wracać w te same miejsca to jednak zakochałam się w SIQUIJOR!!!!
Bardzo fajny
Bardzo przyjemna wyspa, przyzwoita rafa, ładne plaże, do tego spokojnie cicho, niedrogo, a do tego jest niezła infrastruktura. Warto wynająć skuter i jeździć po wyspie, po pustych i ładnych drogach.
Bardzo fajny
Piękna wyspa, doskonała na kilka dni relaksu. Warto wynająć skuter.
Średnia ocena na podstawie 6 opinii: 5/5.
Przewodnik > Filipiny > Siquijor