Indonezja

Sulawesi

Sulawesi, dawniej zwana Celebs, jest trzecią pod względem wielkości wyspą Indonezji. Ma bardzo nieregularny kształt, niektórym przypominający orchideę i powierzchnię zbliżoną do połowy powierzchni Polski. Podróżowanie po Sulawesi nie jest proste ze względu na duże odległości, kiepski stan dróg oraz raczej ubogą infrastrukturę turystyczną i choć mieszkańcy wyspy słyną z gościnności i otwartości, to stosunkowo niewielu turystów odwiedza Sulawesi.

Co zobaczyć na Sulawesi

Największą atrakcją Sulawesi i jednym z najciekawszych miejsc w Indonezji jest region Tana Toraja, który słynie z pięknych krajobrazów i niezwykłych tradycji pogrzebowych zamieszkującego go ludu Toraja.

Sulawesi jest rajem dla miłośników nurkowania i snorkelowania. Rafa koralowa w Parkach Narodowych Bunaken, Wakatobi i Taka Bone Rata zaliczana jest do najlepszych na świecie, a różnorodność podwodnej fauny i flory zadziwia nawet najbardziej doświadczonych nurków. Archipelagi Togian oraz mniej popularny Bangka niewiele im pod tym względem ustępują.

Miłośnicy trekkingu po dżungli i poszukiwacze rzadkich gatunków zwierząt nie powinni być zawiedzeni Parkami Narodowymi Tangkoko oraz Lore Lindu. Fani wspinaczki wulkanicznej mogą spróbować zdobyć wulkany Lokon, Mahawu, Soputan i Klabat, choć na innych wyspach Indonezji można znaleźć bardziej spektakularne wulkany. Wiele osób chwali sobie wizytę nad malowniczymi jeziorami Poso i Tondano.

Jak się dostać na Sulawesi

Większość turystów przylatuje na Sulawesi samolotem do miasta Makassar lub Manado.

Z miasta Palu można przepłynąć promem do Tarakan na wyspie Kalimantan. Rejs trwa ponad dobę.

Opinie o Sulawesi
+ DODAJ

Bardzo fajny
Wspaniałe miejsce do nurkowania, również snorklingu z plaży na Bunaken. Jak to w Indonezji przy wiosce sporo śmieci, zwlaszcza w trakcie odpływu, ale w okolicy "resortów" oczywiście już inny świat ;) Niedaleko Manado park, w kórym można zobaczyć czarne makaki, dzioborożce, kuskusy i wyraki na "tourist tree" - taniej jest znaleźć przewodnika -strażnika przy bramie parkowej niż przez biuro turystyczne. Lore Lindu - bardzo przyjemny, chłodniejszy klimat, po drodze do parku, w okolicach Palu również występują rafy dostępne z brzegu.
Średnia ocena na podstawie 1 opinii: 4/5.
Przewodnik > Indonezja > Sulawesi