Indie

Sarnath

Sarnath jest niewielką wioską słynącą z faktu, że w jej okolicy jakieś 2500 lat temu Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Dla upamiętnienia tego faktu zbudowano tu wielką stupę i mnóstwo świątyń w różnych stylach, charakterystycznych dla różnych krajów buddyjskich.

Jak się dostać do Sarnath?

Sarnath leży kilka kilometrów od Varanasi i najwygodniej jest przyjechać tu na jednodniową wycieczkę. W okolicy dworca kolejowego można tanio wynająć przedpłaconą rikszę, podróż trwa kilkadziesiąt minut.

Śladami Buddy

Wschodnie Indie są rejonem, w którym żył i nauczał Siddhartha Gautama, zwany także Buddą. W wielu miejscach, dla upamiętnienia ważnych wydarzeń z Jego życia wybudowano wspaniałe stupy, świątynie oraz klasztory. Każdy buddyjski kraj starał się zostawić po sobie ślad stawiając budowle w charakterystycznym dla siebie stylu, co daje okazję do zapoznania się z tradycją i kulturą religijną wielu krajów.

Na ścieżce buddyjskich pielgrzymek leżą:

Opinie o Sarnath
+ DODAJ

Zachwycający
iä! iä! iä! Makarath! iä! iä! iä! Sarnath Assartru!
Taki sobie
Cicha odskocznia od głośnego Varanasi. Sam park ze stupą raczej mało ciekawy, w sąsiedztwie imponujący posąg Buddy. Gdyby nie pobliskie Varanasi raczej nikt z turystów nie przyjeżdzałby do Sarnath.
Taki sobie
W żadnym innym miejscu w indiach nie błem tak znudzony. Spacer pośród ruin i masa naiciągaczy i żebraków. Ruiny też nie przypdały mi do gustu. Najciekawsze są lwy Ashoki - które wyglądają naprawdę imponująco jak na swój wiek. Wydają isę wręcz błyszczeć nowością.
Fajne
Wioska taka sobie, za to mile wspominam przejażdżkę do niej. Mniej info na makensis.pl
Zachwycające
Niesamowite wrażenie ciszy, spokoju i harmonii tuż obok hałaśliwego, chaotycznego i zatłoczonego Varansi. No i można zobaczyć ćakrę z indyjskiej flagi na żywo jak już się odpocznie i nasyci otaczającym pieknem.
Bardzo fajne
faktem jest, że nie ma tam zbyt wiele do oglądania, ale to na prawdę piękne miejsce - szczególnie spacer w kierunku klasztoru buddyjskiego, który prowadzi przez wioskę, która w porównaniu z Varanasi pachnie i świeci czystością.
Zachwycające
Z checia bym zobaczyl to na zywo :)
Fajne
Jeśli ma sie czas - jak najbardziej.
Fajne
Nie ma tu za dużo do zobaczenia, Bodhgaya jest dużo fajniejsza
Fajne
Interesujące miejsce, zwłaszcza dla osób zainteresowanych kulturą buddyjską.
Średnia ocena na podstawie 10 opinii: 4/5.
Przewodnik > Indie > Sarnath