Indie

Andamany

Andamany, to grupa tropikalnych wysepek leżących w Zatoce Bengalskiej, administracyjnie należących do Indii, geograficznie bliższych Tajlandii, a etnicznie jeszcze inaczej. Dla wielu jest to raj na ziemi, bajeczne, najlepsze w Indiach plaże, leniuchowanie w hamakach pod palmami, lazurowe i ciepłe jak zupa morze. Infrastruktura turystyczna na wyspach jest bardzo prosta (jeszcze), turystów stosunkowo niewielu (jeszcze), a ceny przyzwoite (jeszcze), słowem, same zalety.

Można wybierać spośród wielu dostępnych wysepek, do jednych dostać się jest łatwiej, do innych trudniej, ale prawie zawsze związane jest to z wynajęciem jakiejś łodzi-taksówki.

Obok Andamanów leży jeszcze jedna grupa wysepek, Nikobary, nie są one niestety dostępne dla turystów.

Port Blair

Miasteczko Port Blair jest stolicą Andamanów i Nikobarów. Tutaj lądują samoloty i przypływaja promy i stąd można udać się na którąś z okolicznych wysepek. Turystów obowiązuje rejestacja na posterunku miejscowej policji, niezależnie od długości ważnej wizy indyjskiej, na Andamanach można przebywać tylko do 30 dni (przynajmniej oficjalnie).

Ja się dostać na Andamany?

Do Port Blair latają samoloty z Kalkuty oraz z Chennai (Madras) i są dość drogie. Tańszą i dość ciekawą opcją jest trzydniowa podróż promem, które wypływają raz w tygodniu z tych samych dwóch miast.

Opinie o Andamanach
+ DODAJ

Zachwycający
Wielokrotnie zjechałem całe andamany i jeszcze na nie wrócę. za mały podział na tej mapce bo jest co oceniać.
Bardzo fajny
Bajkowo, luty-marzec 2015. Szkoda tylko, że tyle śmieci - to przekleństwo Azji. Jedzenie doskonałe - różnorodność owoców morza nieprawdopodobna. Kilo tuńczyka na targu bez targowania :D około 5 zł, inne ryby po dolarze z sztukę. Piwo niedobre i drogie, alkohol - w zależności od upodobań - miejscowy dżin 0,75 l około 3 euro. Havelock piękny, piękny i jeszcze raz piękny, bo każda plaża inna - tęsknię. Więcej info i fotek na fejsie - szukaj mariano mariano :)
Zachwycający
zachwycające plaże na dzikich wysepkach, gigantyczne muszle, świecący plankton w wodzie, wspaniałe jedzenie, budząca się do życia po tsunami rafa . żal wyjeżdżać
Zachwycający
Raj, choć bywałam na piękniejszych wyspach - choćby a archipelagu Polinezji, właśnie wróciłam - marzec 2013
Zachwycający
Raj na ziemi, idealne miejsce na wypoczynek!!! Nie ma tłumów jak w Tajlandii, ale jest czyściutka i cieplutka woda, rafa jest na wyciągnięcie ręki, jedyny problem to prom który płynie tylko o 14 do Havelock, więc musisz zdążyć przylecieć przed 12 aby się na niego wyrobić.
Zachwycający
Raj na ziemi i tyle.
Zachwycający
rewelacja aż żal było wyjeżdżać
Zachwycający
Piękne i zachwycające, aczkolwiek już w trakcie komercyjnej przemiany. Niebawem mogą stać się drugą Tajlandią, jednak póki co, można odnaleźć tam resztki kurczącego się raju. Drogi morskiej nie polecam, chyba, że jesteś miłośnikiem ekstremalnych doznać kulinarnych i sanitarnych. Świat podwodny piękny (rybki), choć cała rafa obumarła. Jeżeli nie schodzisz głebiej, nie uświadczysz żywej. Pomimo tego i tak warto, ławice barakud, krewetki, moreny i rekiny wynagrodzą Ci brak korala. Polecam Andamany z serducha, które za nimi bardzo tęskni.
Zachwycający
najlepsze wakacje w moim zyciu - luty 2011 na havelock
Zachwycające
Byliśmy tam w ubiegłym miesiącu, w Port Blair i na Havelock. Pięknie i czysto (jak nawarunki Indyjskie) świetna baza hotelowa - każdy coś znajdzie dla siebie.
Zachwycające
polecam wszystkim. więcej informacji na www.andamany.pl
Zachwycające
Fantastyczne!!! Wróciłem z żona zaledwie kilka dni temu :( Byliśmy głównie na Havelock. Nocowaliśmy w DiveIndia (tak najprościej). Bywaliśmy na plażach 3,5,7 i Elephant Beach:) Wszystkie piękne, różne od siebie ale jednakowoż warte. Na pewno tam wrócimy... Pozdrawiam :)
Zachwycające
nadal jest jak było :) i miejmy nadzieje, że się nie zmieni. byliśmy w październiku, akurat na Diwalii. polecam.
Zachwycające
rajska wyspa, pyszne jedzenie, polecam drogę morską, promem 3 dni i najlepsze thali jakie gdziekolwiek jadłem:)
Zachwycające
Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, istny raj! Byliśmy w listopadzie na Havelock, na "siódemce". Było cudownie, zero ludzi, spokojnie, cicho, słonecznie, gorąco, piękne morze, piasek gładki i czysty jak mąka, palmy, bananowce, odgłosy dżungli, papugi, kraby..... Bajka! Dodatkowo polecam nurkowanie :)
Zachwycające
Byłem tam miesiąc z hamakiem w 97 roku, szczególnie zachwyciły mnie Małe Andamany, oraz Long Island. Havelock Isl. juz wtedy była trochę dla mnie zbyt skomercjalizowana. Ciekawe jak te wyspy wygłądają obecnie.
Zachwycające
Zdecydowanie jeżeli istnieje raj na ziemie to pewnie jest on na Andamanach:)
Zachwycające
Piękna Neil Insland - poza sezonem w sierpniu byliśmy jedynymi turystami - Havelock cudne plaże... Bosko... Napewno tam wrócę już niebawem :)
Zachwycające
Żyć i umrzeć na Andamanach-zdecydowanie wkrótce tam wróce
Zachwycające
Raj! Wracam tam zyc i umrzec... na Neil Island
Zachwycające
znalazlem swoja definicje raju na ziemi - ANDAMANY!!!!!! szczegolnie neil island i nr 7 na havelock.. czyste piekno..
Zachwycające
Genialne miejsce, świetne plaże, zero ludzi, ciepła woda i pyszne owoce morza.
Zachwycające
Andamany, to faktycznie raj na ziemi. Najprzyjemniej jest zmieniać co kilka dni plażę, albo wyspę, z transportem nie ma problemu.
Średnia ocena na podstawie 23 opinii: 5/5.
Przewodnik > Indie > Andamany