Sri Lanka

Ella

Ella jest uroczą miejscowością położoną w górach wśród licznych plantacji herbaty. Jest to miejsce z prawdopodobnie najpiękniejszymi widokami na całej Sri Lance. Położenie na wysokości około 1040 metrów nad poziomem morza czyni tutejszą pogodę bardzo znośną, nawet w środku lata. Jest tu wiele pensjonatów i restauracji nastawionych na turystów, nie powinno być problemów ze znalezieniem czegoś w odpowiednim budżecie. Niektóre przetwórnie herbaty przyjmują zwiedzających, pozwalając przyjrzeć się całemu procesowi, od zerwania listka z krzaka, przez osuszanie, zwijanie, fermentację i suszenie, aż do zaparzenia w imbryku.

Trekking w okolicy Ella

Najpopularniejszą formą spędzania czasu w Ella jest trekking po porośniętych herbatą wzgórzach. W ciągu 2 godzin można się wspiąć na dominujący w krajobrazie "Ella Rock", znacznie prostszy do zdobycia jest "Little Adam's Peak". Po drodze można zahaczyć o kilka efektownych wodospadów.

Jak się dostać do Ella

Przejazd autobusem do Haputale zajmuje prawie godzinę, do Tangalle przynajmniej 4 godziny.

Opinie o Ella
+ DODAJ

Zachwycający
Miejscowość urocza. Tam wypocząłem. Piękny most kolejowy w okolicy, ścieżki spacerowe przez dżunglę, dużo fajnych restauracji w mieście, sklepy. Jestem bardzo zadowolony
Bardzo fajny
Fajna miejscówka do zwiedzania okolic,wodospady bujna roślinność,góry no i kolejowy most
Bardzo fajny
Przyjemna atmosfera, baza wypadowa do innych miejsc, trzeba przyznać, że miasteczko urokliwe i w sam raz na odpoczynek
Bardzo fajny
Całkiem niebrzydkie miasteczko, sporo fajnych knajp, leniwa atmosfera. Okolice - przepiękne. Godna polecenia wędrówka na Ella Rock!
Bardzo fajny
Sama miejscowość głośna i niezbyt przyjemna. Nocleg lepiej mieć z dala od tzw centrum. Jednak okolica rekompensuje brzydotę miasteczka. Warto wypożyczyć motor i pojeździć po okolicy. Najpiękniejszy widok jest na plantacje herbaty powyżej Ella i na słynny most kolejowy na trasie herbacianej. Warto zjechać do wodospadu Rawana.
Bardzo fajny
Bardzo mile wspomnienia z Ella. Mozna wynajac skuter i pojezdzic po okolicy. Piekne widoki + tea factory.
Fajny
Sama Ella jakoś nie zachwyca. Bardzo polecam podróż pociągiem, najlepsza forma zwiedzania Hill Country. Plantacje oczywiście niesamowite. Dużo bardziej podobało nam się w Haputale.
Bardzo fajny
Przyjemna, nieduża miejscowość, świetne plantacje w okolicy.
Średnia ocena na podstawie 8 opinii: 4/5.
Przewodnik > Sri Lanka > Ella