Iran

Hormoz

Hormoz jest niedużą wyspą położoną w Zatoce Perskiej. Nazywana jest czasem Czerwoną Wyspą, ze względu na czerwone zabarwienie piasku i skał. Do zobaczenia duża wioska rybacka, port, plaża, bazar, świątynia hinduska przerobiona na meczet oraz ruiny portugalskiego zamku. Plaże może nie są zachwycające, ale zawsze można się wykąpać w ciepłej wodzie zatoki.

Na Hormoz można się dostać łodzią (co może być atrakcją samą w sobie) z Bandar Abbas albo z Qeshm.

Opinie o Hormoz
+ DODAJ

Zachwycający
Na miejscu można wynająć tuk-tuka za ok 10-15zl za godzinę z kierowcą, który podwiezie w najciekawsze miejsca wyspy. Niesamowite kolory i geologia terenu. Praktycznie zero turystów - wycieczka na cały dzień. Prom do Bandar Abbas pływa kilka razy w ciągu dnia (ostatni ok 17-18). Po drodze zobaczycie gazele biegające na wolności oraz żółwie morskie. Wiele możliwości niestandardowego campingu (np na czerwonej plaży, albo na takiej bezludnej, z dostępem tylko od morza - lokalsi podrzucą Was łódką). Polecam !
Zachwycający
Cudowna wyspa z nieskażoną przyrodą. Raj dla geologów. Twierdza portugalska na nadbrzeżu. Muzeum miejscowego artysty.
Zachwycający
Mała perełka przyrodnicza... ja nazwałabym ja Kolorową Wyspą, gdyż kolor skał to nie tylko czerwony. Wysepkę można objechać w pół dnia czymś w rodzaju tuk-tuka, którego można wynająć już w porcie i taka forma jest najlepsza. Będąc nad Zatoką Perską, punkt obowiązkowy, wyspa jest przepiękna!
Zachwycający
Malutka wysepka, wyglądała na wymarłą- wielkim plusem jest to, że mieszkańcy praktycznie nie posiadają samochodów, więc dla mnie to było najspokojniejsze miejsce w Iranie. Przepiękne góry w tle. Niesamowita bieda aż uderza przybysza. Łatwo można trafić na tubylców łowiących w ciekawy sposób ryby z cieśniny. Podsumowując- oprócz Persepolis Hormoz to miejsce, które wywarło na mnie mega wrażenie i jest dla mnie absolutnym hitem.
Zachwycający
Na Hormoz trafiłam przez przypadek, w ogóle nie chciałam tam płynąć. Jakiś dobry duch mnie tam zaprowadził i było fantastycznie:) Wyspa jest fascynująca, ale nie tak łatwo trafić do ciekawych miejsc. Nam jeden z miejscowych zaproponował, że nam je pokaże. Dla odważnych i wytrzymałych jest również możliwość wypożyczenia rowerów. Ach, i zdecydowanie jest to raj dla geologów. Cała Wyspa to rozmaite i kolorowe skały, skały i skały.
Nieciekawy
Po przypłynięciu motorówką i wyjściu z przystani wita nas niemiłosierny smród jakby jakiejś padliny rozkładającej się w pobliskich gospodarstwach. Nieciekawe plaże, w większości kamieniste, na których dostrzec można pływające tu i ówdzie plastikowe butelki.
Fajne
Fajne miejsce na jeden dzień, ale nie jest to must see. Podróż speedboatem przy wysokiej fali mniam:)
Zachwycające
Chyba jedyne naprawdę ciche miejsce w Iranie. Dla mnie nr jeden w tym kraju. Zero turystów i olbrzymie wrażenie robią kobiety w maskach!!!
Zachwycające
Niesamowite miejsce, można zobaczyć prwadziwą muzłumanską.. Afrykę. Dzieci pasace kozki, padle bydlo na ulicach, niesamowite plaże i widoki jak z ksiezyca. Super atrakcja jest rejs motorowka na wyspe z Bander Abbas.
Średnia ocena na podstawie 9 opinii: 4/5.
Przewodnik > Iran > Hormoz