Iran

Bandar Abbas

Bandar Abbas jest mało ciekawym, portowym miastem średniej wielkości. Właściwie jedyną jego atrakcją jest dostęp do Zatoki Perskiej, choć na ciekawe plaże raczej nie ma co liczyć. Latem jest tu nieznośnie gorąco, temperatury sięgają nawet 50 stopni.

Z portu można się dostać łodzią na wyspy Hormoz oraz Qeshm.

Opinie o Bandar Abbas
+ DODAJ

Fajny
Samo miasto ma bardzo niewiele do zaoferowania. Jak napisalo juz wielu jest to brama do Zatoki Perskiej i jej atrakcji. Rowniez doplyniemy stad do Dubaju ( cena ok 80 usd/ 2015 ) plynie sie przez noc.[ Dla ciekawskich - w Dubaju nie wymienicie iranskich Riali ] @Dla tych ktorzy podrozuja do Indii przez Iran, Bandar Abbas jest mocnym wstpem do tego co na Was czeka. Ja spedzilem swietnie czas w tym miescie, dzieki Iranskiej goscinnosci i lokalnej szkole muzycznej, gdzie moglem brac udzial w muzycznych probach.
Fajny
Jedynym plusem jest to, że miasto jest bazą wypadową na wyspy. Ciekawym przeżyciem jest doświadczenie bardzo wysokich temperatur- po wyjściu z klimatyzowanego hotelu na ulicę aż okulary zaparowywały :) Co do hoteli- warto szukać takich, na których nie ma angielskiego napisu "hotel", tylko same napisy po persku- jest w nich o połowę taniej.
Nieciekawy
Kamieniste plaże, w pobliżu których rozkładają się tony śmieci. Do tego dochodzi fetor z pobliskiego targu rybnego. Omijać z daleka to miejsce!
Takie sobie
Piekło w sierpniu.
Fajne
Na plaże do Iranu to i tak nei jest dobry pomysł :D ale w Bandar Abbas można spotkać na bazarze Wiele kobiet w bardzo harakterystycznych strojach, nietypowych dla całego Iranu. Zapraszam www.klucz.blogspot.com
Takie sobie
Jedyna atrakcja jest marnej klasy swiatynia hinduska. Warto tu przyjechać zeby zobaczyc jak wyglada pieklo 45* plus maksymalna wilgotnosc. niezapomniany jest rybny bazar... Ale można stąd popłynąć na wyspę Homroz, gdzie jest super
Nieciekawe
plazy to tam w ogole nie ma. straszny syf:) no i nie dalo sie doplynac na kish, bylam w kwietniu i juz sie rozplywalam:)
Takie sobie
Ufff, jak gorąco, a poza tym, niewiele.
Nieciekawe
Nuda. Gorąco i nudno, nie warto. Plaże do niczego.
Średnia ocena na podstawie 9 opinii: 2/5.
Przewodnik > Iran > Bandar Abbas