Indonezja
Sulawesi

Makassar

Makassar, zwany dawniej Ujung Pandang, jest stolicą i największym miastem na wyspie Sulawesi. Ma 1,5 miliona mieszkańców i żadnych specjalnych atrakcji turystycznych. W Makassar znajduje się duże, międzynarodowe lotnisko, od którego większość turystów rozpoczyna swoją podróż po Sulawesi.

Kilka, do kilkunastu kilometrów od portu w Makassar znajduje się kilka przyjemnych wysepek z niezłymi plażami i warunkami do snorkelingu. Można również znaleźć na nich noclegi. Są to Kayangan, Lae-Lae, Kodengareng Keke i najpiękniejsza z nich, Samalona.

Opinie o Makassar
+ DODAJ

Fajny
Akurat dla mnie jedno z ciekawszych miast Indonezji. Całkiem przyjemne, z pięknymi meczetami, chinatown, serdecznymi mieszkańcami, urokliwą promenadą nadmorską. Generalnie polecam
Fajny
Nie zgadzam się że to nieciekawe miejsce... Największy targ rybny w Indonezji z tunczykami . ... głównie dla Japończyków.. China town z kapitalnym klimatem i handlarzami złota siedzącymi na ulicy.. Ciekawa oferta kulinarna , dużo jest dla Japończyków. Wieczorem Losari beach jako miejsce spotkań miejscowych .. warto niespiesznie usiąść w lokalnym kawiarniach i rozmawiać z mieszkańcami.. Do tego można znależć dobre hotele w bardzo dobrej cenie .. i wiele innych..
Nieciekawy
Paskudne miasto. Jeżeli planujesz dalszą trasę lepiej ruszać prosto z lotniska. Upał, hałas, nic ciekawego.
Taki sobie
Zdecydowanie tylko jako miejsce transferowe.
Taki sobie
Nic ciekawego, zresztą jak większość dużych miast Indonezji.
Średnia ocena na podstawie 5 opinii: 2/5.
Przewodnik > Indonezja > Sulawesi > Makassar