Tajlandia

Ang Thong

Ang Thong (Morski PArk Narodowy) jest archipelagiem około 50 bezludnych wysepek tworzących Morski Park Narodowy. Wyspy w większość pokryte są bujną, tropikalną roślinnością, a zdobią je bardzo efektowne, oryginalne skalne formacje, pionowe ściany wyrastających prosto z wody, łuki skalne, jaskinie, jeziora, zatoki i ukryte laguny oraz przede wszystkim piękne, piaszczyste plaże. Na wyspach oraz pod wodą wokół nich kwitnie życie i dostarcza wielu okazji do cieszenia się dziką, nienaruszoną przyrodą.

Ang Throng oferuje doskonałe warunki do nurkowania, snorkelingu, plażowania i wędrówek oraz do bardzo popularnych wypraw kajakowych.

Jak się dostać do Ang Thong

W Ang Thong nie ma żadnych opcji noclegowych, można się tu dostać jedynie łodzią na jednodniowej wycieczce z którejś z pobliskich turystycznych wysp: Koh Samui, Koh Pha Ngan i Koh Tao.

Opinie o Ang Thong
+ DODAJ

Zachwycający
Super, że obszar jest chroniony. Piękne miejsce. Uwaga na pływanie daleko od brzegu! Prądy bywają bardzo silne. Przyroda podobna do wysepek w okolicach El Nido na Filipinach.
Zachwycający
Chyba najpiękniejsze miejsce w Tajlandii jakie widziałem. Płynęliśmy na jednodniową wycieczkę stateczkiem z Koh Phangan. Po drodze snurkowanie, skoki do wody i kajaki, a na miejscu wejście na najwyższy punkt z którego widoki są oszałamiające. Wejście nie jest spacerkiem, ale ktoś o podstawowej sprawności fizycznej sobie poradzi. Jednym słowem - raj
Zachwycający
Przepiękne miejsce ! Wspinaczka na tarasy widokowe męcząca ale warto !!!! zapiera dech.
Bardzo fajny
Polecam zdecydowanie z noclegiem - my wykupiliśmy nocleg na miejscu. Od godziny 15-16 istny raj na ziemi - cisza i spokój, ale co ciekawe nawet dla kilku nocujących osób czynna jest w godzinach wieczornych restauracja, a więc nie trzeba zabierać ze sobą prowiantu. Oprócz plażowania polecam trasę widokową na szczyt wyspy (około 1,5-2 h w obie strony) oraz krótszą trasę, która kończy się przepiękną jaskinią (około godzinna wycieczka). Warto też wypożyczyć kajak i samodzielnie popływać po najbliższej okolocy wysepki. Zabierzcie ze sobą pełne buty - wycieczka na punkt widokowy w klapkach może być trochę karkołomna.
Zachwycający
Naprawdę robi wrażenie ;) Polecam
Zachwycające
Cudowna woda i piasek. Piękne widoki
Zachwycające
Raj na ziemi i nie prawda, że nie można zostać na dłużej. Nam się udało. Baza noclegowa jest choć niewielka, chyba tylko 3 bungalowy należące do władz Parku Narodowego. Płynie się z jednodniowymi turystami z Koh Samui, można zostać parę nocy i wrócić z kolejną wycieczką. My mieliśmy praktycznie tylko dla siebie tę piękną plażę co na zdjęciu. Tylko do południa dużo turystów, a potem praktycznie bezludna wyspa :) Dużo ciekawych zwierząt, zwłaszcza langury okularowate i dzioborożce, ale raczej nie do zobaczenia dla jednodniowego turysty :)
Zachwycające
Fantastyczny kawałek tropikalnej przyrody ledwie dotkniętej ludzką ręką. Szkoda, że nie można tu zostać na dłużej, ale może tylko dzięki temu to miejsce nie zostało jeszcze zadeptane.
Średnia ocena na podstawie 8 opinii: 5/5.
Przewodnik > Tajlandia > Ang Thong