Sri Lanka

Pigeon Island

Pigeon Island jest niewielką tropikalną wysepką położoną 1km od brzegu Sri Lanki, słynącą z najlepszej w kraju rafy koralowej. Tutejsza rafa nie jest porównywalna z tym, co można podziwiać na Andamanach, czy w Tajlandii, ale nie brakuje tu kolorowych rybek, żółwi morskich a nawet rekinów.

Wyspa tworzy Park Narodowy i wstęp na nią jest płatny.

Jak się dostać na Pigeon Island

Na wyspę można się dostać wynajętą łodzią z Nilaveli lub z Tangalle.

Opinie o Pigeon Island
+ DODAJ

Zachwycający
Nie miałem nigdy okazji snorkować, to był mój pierwszy raz. Byłem zachwycony, sama rafa trochę zniszczona, ale różnorodność ryb, kolory, rekiny i żółwie morskie to było to :-) W słoneczny dzień polecam założyć koszulkę podczas snorkowania bo można się nieźle zjarać. Część rafy i wyspy od strony Nilaveli zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż druga.
Zachwycający
Fantastyczne miejsce! można spędzić na wyspie cały dzień w ciszy i spokoju. Byliśmy w lutym i oprócz nas na wysepce było może 5 osób... Rafa koralowa piękna, choć słyszałam opinie, że nie umywa się do tej w Egipcie (nie wiem - nie byłam w Egipcie). Polecam!
Zachwycający
Dla mnie Pigeon Island to jedno z najlepszych miejsc w których kiedykolwiek snorkowałam. Dzięki gatunkom wielu nietypowych, kolorowych ryb i wodnych żyjątek można poczuć się jak w prawdziwym akwarium. Trudno mi było wyjść z wody :)
Fajny
Ładna wyspa, ale rafa koralowa raczej rozczarowuje, niż zachwyca.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 5/5.
Przewodnik > Sri Lanka > Pigeon Island