Sri Lanka

Tangalle

Tangalle jest sennym miasteczkiem na południu Sri Lanki z jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie, a właściwie z kilkoma plażami w kilku zatokach. Najpiękniejsza z zatok nazywa się Medaketiya i posiada najlepsze warunki do pływania, choć generalnie ze względu na gwałtowne fale i podwodne skały możliwości pływania w morzu na okolicznych plażach, zwłaszcza dla dzieci, są ograniczone. Tangalle to świetne miejsce na relaks, zwłaszcza dla niezależnych turystów, bo pakietowi raczej tu nie zaglądają.

Warto wybrać się do oddalonej o 20km od miasta pięknej skalnej świątyni Mulkirigala.

Jak się dostać do Tangalle

Podróż autobusem lub pociągiem z Kolombo może zająć 4 do 5 godzin.

Opinie o Tangalle
+ DODAJ

Fajny
Z centralnej prowincji można też się dostać autobusami ale na przesiadkę. Ja jechałem z Haputale małym busikiem. Plaże całkiem ok. Generalnie im bardziej na wschód od miasta, tym piękniejsze odcinki plaży. Wzdłóż wybrzeża ciągną się homesty?e, małe knajpki lub restauracje. Tataj można naprawdę chillen. Nic innego. Niestety prądy morskie są tak mocne, ze pływanie jest prawie niemozliwe. Wejść, zamoczyć się i wyjść. Wieje ciepły wiatr. Co chwila można znaleźć jakieś zacienione miejsce pod palmami. Tam otworzyć piwo Lion Lager za 9 Zł i paczkę papierosów (12 sztuk) za jakieś 22 Zł. Chyba wychodzą z założenia, że to złe nawyki... Ale Tangalle jest spoko. Im bardziej w kierunku Colombo tym bardziej turystycznie.
Zachwycający
jedna z ładniejszych plaż na Sri Lance na jakich byliśmy!
Bardzo fajny
Stosunkowo niewielka miejscowość (jak na pozostałe na południowym wybrzeżu). Pas przy plaży sprawia wrażenie, jakby było się w małej wiosce, bardzo przyjemnie. Znaleźliśmy tani hotelik z kilkoma pokojami, w tym te na piętrze, z długim tarasem. Widok rewelacyjny, bo hotelik stał na samej plaży. Obok hotel z LP kosztował cztery razy tyle. Miejsce bardzo fajne dla tych, którzy pragną pustej plaży i spokoju.
Fajny
Bardzo ładna plaża.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 4/5.
Przewodnik > Sri Lanka > Tangalle