Sri Lanka

Haputale

Haputale jest dość sympatycznym miasteczkiem położonym na wysokości 1500 metrów nad poziomem morza, w centrum górzystego regionu zwanego Hill Country. Okolice Haputale słyną z licznych i niezwykle malowniczych pól herbacianych, to tu Sir Thomas Lipton budował swoje herbaciane imperium.

Haputale może być niezłą bazą wypadową do parku Horton Plains.

Co zobaczyć w Haputale

Samo miasteczko nie jest szczególnie interesujące, ale okoliczne wzgórza z licznymi plantacjami herbaty są wyjątkowo atrakcyjne. Do niektórych przetwórni (np. do popularnej Danbatenne ) można wejść, by poznać proces produkcji herbaty i skosztować napoju pierwszej świeżości.

Warto odwiedzić oddalony o 20km punkt widokowy Lipton's Seat, na wysokości 2 tysięcy metrów.

Popularną rozrywką są wędrówki górskie wśród krzaków herbaty. Można także podjechać pociągiem jedną stację w dowolnym kierunku, a następnie wrócić na piechotę wzdłuż torów do Haputale.

W okolicy można znaleźć kilka atrakcyjnych wodospadów.

Jak się dostać do Haputale

Przejazd pociągiem do Horton Plains zajmuje około 40 minut. Podróż autobusem do Ella trwa około godziny.

Opinie o Haputale
+ DODAJ

Bardzo fajny
Samo miasteczko fajne, spokojne, otoczone dolinami. Ale wycieczka na Liton's Seat niesamowita! Nie wiem czy tak trafiliśmy, ale byliśmy tylko my i może 3 inne osoby. Potem wśród pól herbaty nawet sami. Zieleń i śpiew ptaków. Coś niesamowitego! Polecam też zobaczyć fabrykę. Krótka wycieczka, pan tłumaczy poszczególne etapy produkcji czarnej herbaty. Warto się także zatrzymać przy zbieraczkach herbaty kiedy się zjeżdża z plantacji, Zaczynają prace codziennie o 8.
Zachwycający
Miasteczko bardzo małe i nie byłoby w nim nic szczególnego gdyby nie te widoki roztaczające się z okien guest houseów. Miasto położone wysoko i otoczone plantacjami. Wraz z dojazdem i okolicami jedno z fajniejszych miejsc na wyspie.
Bardzo fajny
Lepsze miejsce, niż Ella. Mogłabym godzinami spacerować wśród herbaty.
Bardzo fajny
Miasteczko nieszczególnie ciekawe, ale plantacje w pobliżu zachwycające.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 4/5.
Przewodnik > Sri Lanka > Haputale