Indonezja
Jawa

Banyuwangi

Banyuwangi jest najbardziej wysuniętym na wschód miastem Jawy. Można się z niego dostać na wulkan Kawah Ijen albo popłynąć promem na Bali. Kilka kilometrów pod miastem znajduje się port Ketapang.

Ketapang

Ketapang jest portem promowym zapewniającym regularne połączenia między Jawą, a Gilimanuk na Bali. Promy kursują średnio co pół godziny przez całą dobę. Rejs trwa 30-45 minut.

Jak się dostać do Banyuwangi

Przejazd autobusem z/do Probolinggo w pobliżu Parku Narodowego Bromo-Tengger-Semeru zajmuje 5 godzin, do Surabaya 6 godzin autobusem lub 7 godzin pociągiem.

Opinie o Banyuwangi
+ DODAJ

Nieciekawy
Baza wypadowa na Kawah Ijen, przystań promowa na Bali i... nic poza tym.
Fajny
Przyjemna miejscowość położona w malowniczym krajobrazie. Dookoła ładne plaże, małe wodospady i pola ryżowe. Dobry punkt wypadowy na Ijen.
Taki sobie
Jesli dotrzecie do Banyuwangi pociagiem to na przystan promowa ruszajcie na piechote. To niecaly 1km. Juz w Gilimanuk nalezy sie skierowac "do miasta" po 200m od wyjscia z terminalu promowego po lewej stronie jest przystanek autobusowy z ustalonymi nieduzymi cenami.
Taki sobie
Dobra baza wypadowa na Kawah Ijen. Polecam taniutki hostel Parmata Indah Permai na ulicy Sudarso 22. Oferuje bardzo backpackerskie ceny (nocleg dla 2 osób od 20 zł :P ), a jego właściciel organizuje fajne i tanie wycieczki na Ijen - my za 11 godzinną wycieczkę (wulkan wraz ze spacerem po plantacjach i po po lesie deszczowym) zapłaciliśmy 45 zł od osoby. Warto przy okazji zobaczyć koniecznie okoliczne wodospady w lesie deszczowym. A same miasteczko Banyuwangi to nic ciekawego.
Nieciekawy
po prostu po drodze...
Nieciekawy
Nic godnego uwagi
Średnia ocena na podstawie 6 opinii: 2/5.
Przewodnik > Indonezja > Jawa > Banyuwangi