Indonezja
Bali

Amed

Amed jest popularną miejscowością wypoczynkową na Bali, jednym z najnowszych odkryć przemysłu turystycznego. Jest tu sporo hoteli różnej klasy, restauracji, centrów nurkowych oraz kilka plaż ze świetnymi warunkami do uprawiania snorkelingu i nurkowania na rafie koralowej.

Amed jest miejscem cichym, spokojnym i mało zatłoczonym, zwłaszcza w porównaniu z Kutą i innymi miejscami na południu Bali.

Nurkowanie w Amed

W pobliżu Amed znajduje się kilka bardzo ciekawych miejsc do nurkowania, w tym zatopiony wrak USS Liberty w Tulamben, położony 20 metrów od brzegu wrak japońskiego statku w Banyuning, czy zatopiona drewniana łódź na plaży Lipah. Na tych wszystkich miejscach można również z powodzeniem snorkelować.

Opinie o Amed
+ DODAJ

Nieciekawy
wlasnie wyjezdzamy stad.Po jednym dniu.Plaze nieciekawe, w restauracjach ceny z kosmosu,transport (taxi) drogi. I to dlatego ze moge posnorkowac? nie,dziekuje
Nieciekawy
generalnie słabo, najlepiej było na nusa lemborgian
Bardzo fajny
Gdyby nie nurkowania chyba bym się tam trochę nudziła. Dobre miejsce na snorkeling tylko daleko po prawej stronie plaży. Niezła baza wypadowa do okolicznych świątyń (Tirta Gangga, Pura Besakih). Gwiazdki za nurkowania :)
Fajny
Raczej tylko dla nurków/snurków. Ale miejsce spokojne, wypoczynkowe o ile znajdzie się miejscówka z basenem bo wejście do morza utrudnione przez kamienie. Japoński wrak rzeczywiście leży przy plaży, można na nim stanąć.
Fajny
Baza wypadowa do pobliskiego Tulamben na nurkowanie. Trochę knajpek i hotelików, całkiem przyjemne miejsce, niestety minusem jest nieciekawa plaża - same kamienie.
Taki sobie
Raczej dla rodzin z dziećmi.
Średnia ocena na podstawie 6 opinii: 2/5.
Przewodnik > Indonezja > Bali > Amed