Indonezja
Bali

Kuta

Kuta jest największym, najsłynniejszym i chyba najbardziej kontrowersyjnym kurortem plażowym na Bali, jedni ją uwielbiają, inni omijają szerokim łukiem. Można tu znaleźć wszystko, co najlepsze i co najgorsze w masowej turystyce. Są tu setki hoteli, pensjonatów, restauracji, klubów, barów, pubów, dyskotek, sklepów designerskich z kolorowymi ubraniami i biżuterią, stoisk z pirackimi filmami, pamiątkami oraz antykami wyprodukowanymi w zeszłym tygodniu, agencji turystycznych, studio tatuaży, gabinetów masaży, naganiaczy, pijanych Australijczyków, niemieckich emerytów itp. Kuta, to najbardziej imprezowe miejsce na Bali. To miasto nigdy nie zasypia i zawsze jest pełne turystów. Generalnie jest bardzo głośno, tłoczno i międzynarodowo, a ceny są jakby mało indonezyjskie.

Co zobaczyć w Kucie

Plaża w Kucie ma 5km długości, jest całkiem przyzwoita, choć na pewno nie można jej nazwać rajską, jest dość zadbana i pełno na niej ludzi. Tutejsze fale świetnie się nadają do nauki surfingu, w czym chętnie pomogą dziesiątki szkółek i wypożyczalni sprzętu wodnego.

W Kucie znajdują się dwa duże aquaparki, Waterbom oraz Circus Waterpark.

Zamachy terrorystyczne

W 2002 i 2005 roku w Kucie miały miejsce zamachy terrorystyczne skierowane przeciw turystom, w których zginęło w sumie ponad 220 osób.

Lotnisko

Kuta jest położona bardzo blisko lotniska co czyni ją niezłym miejsce na ostatni nocleg przed opuszczeniem Bali.

Opinie o Kucie
+ DODAJ

Taki sobie
Typowe turystyczne getto, zupełne przeciwieństwo egzotyki. Jeśli jednak lubisz ekstremalne nocne życie to Ci się bardzo spodoba. No i jeśli lubisz dzielić fale z innymi surferami to też. Kuta leży tuż obok lotniska i doskonale nadaje się na punkt tranzytowy.
Nieciekawy
Brud i smród katastrofa błagam nieprzyjezdzjcie tu szkoda pieniędzy .jest tyle pięknych miejsc a tu czekam z niecierpliwością na samolot
Bardzo fajny
Byłam w styczniu tego roku, mi osobiście bardzo się podobała Kuta mimo ruchu , mnóstwa kramów i świetnych restauracji . W tym okresie jest deszczowa pogoda ale warto tu przyjechać, super urlop polecam :) Jeżeli ktoś pragnie większego spokoju to polecam dzielnice obok . Acha warto skorzystać z profesjonalnych masaży w hotelach a i kupując należy się targować :)
Fajny
Imprezowe miejsce. Tłumy młodych balują całą noc a w dzień odsypiają . Dla zainteresowanych.
Nieciekawy
Co najlepszego może cię spotkać w Kucie? Autobus na lotnisko, żeby szybko ją opuścić ;)
Nieciekawy
byłam w połowie lutego , jeszcze nie sezon , ale turystów i tak było mnóstwo, plaża to śmietnik wręcz wysypisko, wielkie góry śmieci, można tam znaleźc wszystko, więc odradzam kąpiele nawet w sezonie , gdy plaża się uprzątnięta. jak ktoś chce plażowac to od razu niech jedzie do Padang Bai, godzina drogi z Kuty, albo łódką na Nusa Lembogan czy Gili - też turystyczne, ale tam są piekne plaże, czysta woda, a nie siedziec w Kucie gdzie woda gorsza niż w Bałtyku .
Taki sobie
polecam tylko tym osobom, które chcą surfować. Można się nauczyć, bo warunki dobre. Poza tym woda brudna (pełno nawianych śmieci / pewnie zależy od przypływów/ no ale tak to widziałam ), tłumy na ulicach i ciągły hałas. Zależy kto co lubi. Mnie się podobało średnio.
Fajny
Być może w dzień nie powala na kolana, ale w nocy ma fajny imprezowy klimat, którego warto doświadczyć.
Nieciekawy
Zdecydowanie najmniej atrakcyjne miasto tursytyczna. Duże, głośne, komercyjne i drogie.
Taki sobie
Kiepska i zabudowana plaża i pełno komercji. Jak ktoś szuka imprez i lubi surfować, to pewnie się odnajdzie. Jak ktoś szuka przyrody i egzotyki niech ucieka czym prędzej.
Bardzo fajny
Trochę hedonistycznej rozrywki jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Tutejsza scena nocna jest nieporównywalna do czegokolwiek, co znam. Może Koh Pha Ngan próbuje być trochę podobne, ale w skali 10x mniejszej.
Fajny
W końcu nie samymi templami i dżunglą człowiek żyje :)
Fajny
Kutę można lubić albo nie, ale i tak każdy tu w końcu trafia. Turystyczne getto, ale jeśli lubisz taki klimat, to może się podobać.
Średnia ocena na podstawie 13 opinii: 2/5.
Przewodnik > Indonezja > Bali > Kuta