Filipiny
Luzon

Taal

Taal jest bardzo popularnym, aktywnym wulkanem znajdującym się na środku jeziora Taal na wyspie Luzon, około godziny drogi na południe od Manili. Wulkan jest raczej nieduży ale bardzo malowniczy, w jego kraterze znajduje się kolejne jezioro, a na nim wyspa (jest to więc wyspa na jeziorze znajdującym się wewnątrz wulkanu , znajdującego na wyspie na jeziorze (Taal) znajdującym się na wyspie (Luzon)).

Trekking na wulkan Taal

Trekking na wulkan Taal jest popularną rozrywką mieszkańców stolicy Filipin. Aby wejść na krawędź wulkanu i zajrzeć do jego krateru należy najpierw przepłynąć łodzią jezioro Taal, a następnie pokonać trasę prowadzącą na szczyt w ciągu godziny na piechotę nieco krócej konno. Trasa nie jest trudna i jest raczej średnio wymagająca jeśli chodzi o kondycję.

Opinie o Taal
+ DODAJ

Zachwycający
Zdecydowanie 5 gwiazdek. Zdecydowanie polecam, zwłaszcza podróż autobusem do pięknie położonego Tagaytay i chyba najlepszego i najtańszego targu na Filipinach. Miny pracownic filipińskiego lumpexu po wejściu dwóch białych dziewczyn z Polski - bezcenne! ;) Następnie dobrze utargowana podróż rikszą w dół i łódź do Taal. Jeszcze tylko trekking na górę i możemy rozkoszować się widokiem z krateru wulkanu, w którym jest jeziorko :)
Bardzo fajny
Fajny, mały wulkan, podejście dla spacerowiczów, ale jak ktoś jest spedaloną ciotą jak Hawi poniżej, to i kurz przeszkadza, i przydałyby się maseczki, bo komfortu brak, haha. Koni nie brać - chyba, że na plecy i pod górę, bo chabety biednie wyglądają. Ja ze swoimi 180 cm byłem wyższy od Filipińczyka na chabecie, hehe.
Fajny
Tak trasa nie jest zawiła, ale w słońcu i w tumanach kurzu wcale komfortowo się nie idzie...przewodnik nie potrzebny , koń też nie, ale butelka wody i maska na twarz które można tam kupić wskazane
Fajny
Kilka informacji (z 11.2013): - dojazd autobusem ruszającym z Coastal Mall do Tagaytay - 70 PHP; - dojazd tricyclem do jeziora - w zależności od zdolności negocjacyjnych, ok. 200 PHP; - łódka - do 5 osób - oficjalna cena, zgodnie jednym chórem śpiewana to 1500 PHP, da się zbić do 1000 PHP; - opłaty "administracyjne" na wyspie - 50 PHP (bilet wstępu) + podstawienie schodków do łodzi (co właściwie jest nieobowiązkowym tipem) 20-50 PHP. Oferują się różnej maści przewodnicy, koniarze itp - ale to zbędne wydatki. Jeśli chodzi o konia - marsz zajmuje w zależności of formy grupy od 30 do 60 min. Trasa - prosta, cała znaczona końskim łajnem więc praktycznie brak szansy by się zgubić. Bardzo ładne widoki, zdęjcia powyżej oddają dobrze stan rzeczywisty.
Fajny
Ładne widoki, dobre na pierwszą wizytę na wulkanie
Fajny
Całkiem efektowny wulkan, fajne widoki.
Średnia ocena na podstawie 6 opinii: 4/5.
Przewodnik > Filipiny > Luzon > Taal