Chiny

Nanjing

Nanjing jest jedną z Czterech Wielkich Starożytnych Stolic Chin (obok Pekinu, Luoyang oraz Xian). Jest dużym (ponad 8 milionów mieszkańców), nowoczesnym miastem, ważnym centrum kulturalnym, naukowym i finansowym kraju. Jak w każdym mieście z bogatą historią, jest tu sporo miejsc wartych odwiedzenia, głównie świątynie, parki, ogrody, mauzolea, grobowce i muzea. Szczególnie interesująca jest położona pod miastem Purpurowa Góra, na zboczu której znajdują się liczne parki krajobrazowe.

UNESCO

Znajdujące się w Nanjing grobowce Ming zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Opinie o Nanjing
+ DODAJ

Zachwycający
Z wielu miast chińskich, w ktorych byłem, Nankin zapisał się w mojej pamięci jako jedno z bardziej urokliwych - przyjemna atmosfera (szcególnie w dizelnicy Gulou), ciekawe zabytki. Dużo bardziej chiński niż pobliski Szanghaj. Zdecydowanie polecam.
Zachwycający
Nanjing to naprawdę piękne miasto! Byłam w Chinach i wróciłam nimi oczarowana! Zobaczyć te zabytki, niezwykłą archutekturę, ludzi i ogólnie kulturę zupełnie inną niż europejska... Naprawdę warto!
Zachwycające
Mieszkam w Szanghaiu ale musze powiedziec ze Nanjing duzo bardziej mi sie podoba, pewnie dlatego ze pozostalo tam sporo atrakcji i zapytkow chinskich...naprawde jest gdzie pospacerowac;)
Zachwycające
Właśnie wybieram się 17 sierpnia do Chin.Jestem zachwycona zdjęciami.
Zachwycające
Kto nie był ten nie wie co to Chiny
Fajne
Jak na tak duże miasto, jest bardzo przyjemne, chociaż żadna z tutejszych atrakcji nie zachwyca.
Średnia ocena na podstawie 6 opinii: 5/5.
Przewodnik > Chiny > Nanjing