Sri Lanka

Pinnawela

Pinnawela jest małą osadą, w której znajduje się sierociniec dla słoni - Pinnawela Elephant Orphanage. W sierocińcu mieszka około 70-100 słoni, które z różnych powodów mogą nie radzić sobie samodzielnie na wolności. Niektóre są stare, inne kalekie, a część, to osierocone maluchy. Wśród słoni można spacerować, można je dotykać, karmić, obserwować podczas kąpieli w rzece. Można również kupić sobie na pamiątkę papier wyrabiany ze słonich odchodów.

Pinnawela jest prawdopodobnie najpopularniejszym miejscem na Sri Lance do obserwowania słoni.

Jak się dostać do Pinnawela

Przejazd pociągiem z Kolombo zajmuje około 2 godzin. Pinnawela jest oddalona o 40km od Kandy i łatwo stąd dostępna w ramach jednodniowej wycieczki.

Opinie o Pinnaweli
+ DODAJ

Bardzo fajny
Po opiniach influencerek, o słoniach przypiętych łańcuchami, kłutych dzidami, zastanawiałem się czy tutaj jechać. Pojechałem, nie żałuje. Są łańcuchy, jest obsługa z pikami, ale jak niby zapanować nad stadem kilkutonowych zwierząt, otoczonym nie zawsze inteligentnymi turystami? A słonie z bliska, na wyciągnięcie reki, robią ogromne wrażenie.
Zachwycający
Bardzo mi się podobał sierociniec w Pinnawela. Tu można mieć bezpośredni kontakt ze zwierzakami. Niesamowite doświadczenie. Wcześniej widziałam też, lecz raczej z daleka, słonie na wolności w Parku Narodowym Minneriya, co także polecam. Zapraszam do obejrzenia filmu na moim blogu https://filmyzplecaka.pl/Sierociniec_sloni_w_Pinnawela
Bardzo fajny
Bardzo fajne miejsce, polecam! Tak jak pisali poprzednicy uważać trzeba na kierowców tuk tuków, aby trafić w odpowiednie miejsce.
Fajny
Słonie w rzece fotografowaliśmy z pobliskiego, niedrogiego baru z dobrym jedzeniem. Cały ten cyrk jakoś nam nie odpowiadał. Nie staliśmy w tłumie turystów, nie widzieliśmy łańcuchów. Trzeba tylko uważać, bo tuk-tuki zawożą do prywatnego sierocińca, w którym można tylko pojeździć na słoniu i go wykąpać. Właściwy sierociniec jest kilka km dalej. Można do niego dojechać autobusem.
Zachwycający
Bardzo fajne miejsce, przede wszystkim zwierzęta są tutaj traktowane z szacunkiem, nie uświadczycie przejażdzki na słoniu co mnie skłonimy do wizyty w tym właśnie ośrodku. Przejście słoni nad rzekę niesamowite doświadczenie.
Fajny
Dla dzieci może to być spora atrakcja, ale np. samo karmienie słoni jak dla mnie porażka - dwa małe, przegłodzone słonie uwiązane za nogę na łańcuchu, ludzie stoją w kolejce aby "nakarmić" przez kilka sekund z butelki takiego słonia i zrobić sobie zdjęcie. Fajne było wypuszczenie słoni do wody aby się wykapały i ewentualnie przejażdżka na grzbiecie słonia jak ktoś lubi.
Bardzo fajny
Słonie na wolności robią większe wrażenie, za tu można je zobaczyć z bliska, dotknąć i nakarmić, co też jest dużą frajdą, zwłaszcza dla dzieci.
Średnia ocena na podstawie 7 opinii: 4/5.
Przewodnik > Sri Lanka > Pinnawela