Sri Lanka

Minneriya

Minneriya jest stosunkowo niedużym Parkiem Narodowym, położonym w pobliżu Polonnaruwy, nad jeziorem Minneriya, pół godziny jazdy od Parku Narodowego Kaudulla. Żyje tu około 250 dzikich słoni i wiele innych gatunków zwierząt. Najlepszą porą na odwiedziny w parku Minneriya jest okres od sierpnia do grudnia, a szczególnie wrzesień i październik, gdy słonie gromadzą się nad brzegiem jeziora, co stanowi fantastyczną okazję do ich obserwowania. Zdarza się, że przy wodopoju pojawia się jednocześnie ponad 200 dzikich słoni.

Po parku nie można swobodnie się poruszać na piechotę, zwiedza się go z pomocą samochodu terenowego, który można wynająć w wiosce Habarana.

Opinie o Minneriya
+ DODAJ

Bardzo fajny
Warto zobaczyć którykolwiek park. Oczywiście nie miejcie złudzeń- nie będziecie tutaj sami ze stadem dzikich słoni. Jak zawsze podstawa to dobry przewodnik. W Habaranie, w hotelu A4 poprosiliśmy o wskazanie dobrego przewodnika. W 2019 roku w Minneryia podobno nie było słoni i namówili nas do wyjazdu do Hurulu. Nie wiem, czy w Minneriya słonie były czy zrobili nas w balona, ale w Hurulu były. A przewodnik był niesamowity- pokazał nam mnóstwo innych zwierząt (orły, jaszczurki) których sami nigdy byśmy nie zauważyli.
Bardzo fajny
Spotkanie z dzikim słoniem, to wyjątkowe przeżycie. Żadne zoo nie daje nawet namiastki tego wrażenia.
Bardzo fajny
Przyjemny park, niemal gwarantowane spotkanie dzikich słoni.
Średnia ocena na podstawie 3 opinii: 4/5.
Przewodnik > Sri Lanka > Minneriya