Sri Lanka

Kitulgala

Kitulgala jest niedużą wioską położoną nad rzeką Kelani, która oferuje niezłe warunki do uprawiania raftingu. Okoliczne wzgórza, pokryte lasem deszczowym, słyną z ciekawych tras trekkingowych i świetnych miejsc do obserwacji ptaków. To tutaj kręcono film "Most na rzece Kwai".

Rafting na rzece Kelani

Region, w którym znajduje się Kitulgala, słynie z dwóch okresów monsunowych i największych opadów na całej Sri Lance. Dzięki temu Kelani niesie wystarczająco dużo wody by stworzyć warunki do uprawiania raftingu o stopniu trudności niskim do średniego. Przepłynięcie całej trasy zajmuje około 1,5 godziny.

Opinie o Kitulgali
+ DODAJ

Bardzo fajny
Bardzo fajna atrakcja. Możliwy jest wybór różnych tras z różnym stopniem utrudnień. My wybraliśmy tą najbardziej popularną, żeby podziwiać słynną scenerię z filmu "Most na rzece Kwai", ale było na prawdę świetnie. Po drodze przewodnik zaproponował nam skok "na bombę" z dość sporej skarpy, co było całkiem emocjonującym punktem. Na niektórych odcinkach rzeki, można było też samemu sobie podryfować (oczywiście w kapoku), o co warto wcześniej dopytać. Jest przyjemnie i w miarę szybko, a przy tym bardzo bezpiecznie. Nie jest to może szczyt ekstremalności, ale miło wybrać się z rodziną albo grupą znajomych.
Taki sobie
Nie jest tak dobrze, jak w Nepalu, ale na Sri Lance nie ma za dużego wyboru.
Średnia ocena na podstawie 2 opinii: 3/5.
Przewodnik > Sri Lanka > Kitulgala