Sri Lanka

Dambulla

Dambulla, to kompleks ponad 80 jaskiń wykutych w gigantycznej samotnej skale o obwodzie o długości 1,5 kilometra i wysokiej na 160 metrów. W pięciu największych grotach stworzono buddyjskie świątynie i umieszczono w nich setki posągów Buddy (w tym 15 metrowej długości posąg umierającego Buddy), a ściany i sufit ozdobiono freskami i płaskorzeźbami. Świątynie powstały w pierwszym wieku przed naszą erą i od tego czasu nieustannie przyciągają tłumy pielgrzymów.

Opinie o Dambulli
+ DODAJ

Fajny
Jest ok, ale nie przesadzałbym z zachwytami. Warto zwiedzić po drodze.
Zachwycający
Jaskinie naprawdę zrobiły na nas wrażenie. Jeżeli kupicie kwiaty lotosu dla Buddy polecam posłuchać się miejscowych i zapakować je w worek foliowy, małpy bardzo je lubią i atakują, kradną :-)
Bardzo fajny
Piękne widoki z góry, jaskinie robią wrażenie. Polecamy, warto :)
Bardzo fajny
Jaskinie genialne! Muzeum...... koszmarne.
Zachwycający
Fantastyczne miejsce buddyjskiego kultu. Warte odwiedzenia. Znaleźliśmy nocleg w pensjonacie prowadzonym przez kierowcę tuk tuka i było to jedno z najfajniejszych miejsc w których nocowaliśmy.
Zachwycający
Super, warto się tutaj wybrac. Uroku dodają wszędzie biegające małpy.
Bardzo fajny
Nic dodać, nic ująć. W drodze z Anuradhapura do Dambulli ( gdzieś w jej środku ), warto odwiedzić Aukane, gdzie stoi ogromny posąg Buddy. Inicjatywa ta, wymaga zjechania z głównej drogi jakieś 10-15 km. Polecam gorąco, jak całą Sri Lankę.
Bardzo fajny
Samo miasteczko jest takie sobie. Fajne są świątynie w jaskiniach. Dambulla jest też dobrym miejscem wypadowym na Sigiriyę.
Fajny
Piękny widok z góry na zachodzące słońce oraz misterne malowidła wewnątrz jaskiń są niewątpliwie warte zobaczenia. Szkoda że jest to atrakcja jednogodzinna.
Zachwycający
Przepiękne miejsce, te wszystkie posągi w różnych wielkościach i różnych pozycjach robią wielkie wrażenie.
Zachwycający
Świątynie robią niezłe wrażenie, jedno z ciekawszych miejsc na wyspie.
Średnia ocena na podstawie 11 opinii: 4/5.
Przewodnik > Sri Lanka > Dambulla