Sri Lanka

Dalhousie

Dalhousie niedużym miasteczkiem położonym u stóp Góry Adama. Szlak na szczyt rozpoczyna się na skraju miasta. Dalhousie jest często spowite mgłą i niemal codziennie pada deszcz, dzięki czemu roślinność jest tu wyjątkowo bujna i zielona, a piękne wodospady są zawsze pełne wody.

Plantacje herbaty

Dalhousie jest otoczone licznymi plantacjami herbaty, które zdaniem wielu są piękniejsze, niż te w okolicy Ella, Kandy, czy innych miejsc Hill Country.

Opinie o Dalhousie
+ DODAJ

Bardzo fajny
Bardzo przyjazne miejsce. Jako, że przy Sri Padzie to napakowane guesthousami i knajpkami ze smacznym jedzeniem.
Bardzo fajny
Miasteczko jest małe ale bardzo żywe. W okresie pielgrzymek na Adam's Peak pełno tu straganów z ciekawymi lokalnymi przysmakami, które wcześniej można wypróbowac. Okolica jest cudowna, otoczona górami, wodospadami, jeziorami i plantacjami herbaty. Przed przyjazdem należy jednak przygotować się, że droga do Dalhousie wiedzie przez ostro powykręcane serpentyny, a kierowca autobusu publicznego może prowadzić dość brawurowo, co jest jednak normalne na wyspie i o dziwo, nie stanowi tak dużego niebezpieczeństwa jak się wydaje.
Bardzo fajny
Miasteczko jest punktem wypadowym na Adams Peak. Podczas świąt buddyjskich zamienia się w gigantyczny festyn z tysiącami pielgrzymów. Bardzo ładnie położone. Warto oprócz wejścia na Adams Peak pójść na spacer po plantacjach herbaty.
Bardzo fajny
Jedne z najpiękniejszych plantacji herbaty na wyspie.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 4/5.
Przewodnik > Sri Lanka > Dalhousie