Pakistan

Quetta

Quetta jest średniej wielkości, półmilionowym, prowincjonalnym miastem, położonym na pustynnym płaskowyżu i otoczonym burymi, nieprzystępnymi górami. Jest stolicą regionu Balochistan, uznawanego za jeden z najbardziej niebezpieczny region w Pakistanie. Quetta leży w pobliżu granicy z Iranem i nie da się jej ominąć w lądowej podróży z Europy, przez Turcję, Iran i Pakistan do Indii.

Co zobaczyć w Quettcie

Quetta nie posiada żadnych szczególnych atrakcji turystycznych, ale warto się tu zatrzymać na chwilę, by poobserwować surowy krajobraz, zakurzone ulice, naturalnych mieszkańców i poczuć dreszczyk emocji związany ze złą sławą tego miasta. Wiele budynków w mieście wygląda dość interesująco, choć czasy swojej świetności mają już dawno za sobą. Zdecydowanie warto odwiedzić liczne bazary.

Jak się dostać do Quetty

Przejazd pociągiem do Lahore zajmuje 24-28 godzin, zaś autobusem do Peshawaru około 24 godzin.

Opinie o Quettcie
+ DODAJ

Fajny
Podróż do Quetty , to podróż w czasie i przestrzeni, wrażenie jakbym cofnął się o 100 lat wstecz, niezwykła egzotyka kulturowa tego miejsca, pod względem architektonicznych perełek to nic tu nie zobaczysz, do bezpiecznych miejsc też nie należy.
Fajny
tak. szok. trudno dać jakąś ocenę. to nie jest "fajnie"miejsce, ale bez wątpienia warte, by go doświadczyć. chyba najstraszniejsze miejsce do życia, jakie widziałem. i w tym jest niezaprzeczalny urok (bądź "urok") tego miejsca. bliskie spotkania z mieszkańcami, niezapomniane gościny w ich domach.
Fajne
Miasto ma niesamowity klimat. Jest brudne, zakurzone, a brzegiem ulic płyną ścieki. Szok, jeśli właśnie przyjeżdżasz z Iranu.
Średnia ocena na podstawie 3 opinii: 3/5.
Przewodnik > Pakistan > Quetta