Nepal

Nagarkot

Nagarkot jest popularną miejscowością wypoczynkową, położoną na samej krawędzi Doliny Kathmandu, na wysokości ponad 2200 metrów nad poziomem morza. Rozciąga się z niej wspaniały widok na całą dolinę, a także na najwyższe szczyty Himalajów. Przy ładnej pogodzie można stąd dostrzec Mout Everest, Manaslu i kilka siedmiotysięczników. Okoliczne wzgórza, porośnięte gęstym lasem mogą stanowić świetny teren do spacerów.

W Nagarkot jest sporo opcji noclegowych, warto z tego skorzystać, żeby móc podziwiać spektakularny wschód słońca nad górami.

Nagarkot jest prawdopodobnie najlepszym punktem widokowym w Dolinie Kathmandu.

Jak się dostać do Nagarkot?

Nagarkot znajduje się zaledwie 30km od centrum Kathmandu, bez problemu w ciągu godziny mozna się tu dostać autobusem lub taksówką.

Opinie o Nagarkot
+ DODAJ

Nieciekawy
Jeżeli ktoś był na jakimkolwiek trekingu i widział góry z bliska to Nagarkot jest zdecydowanie stratą czasu i pieniędzy...
Bardzo fajny
Tak to prawda .widok zapiera dech, kto kocha góry wróciłem z Nepalu wyprawa warta każdego grosza listopad to ta pora .
Zachwycający
Byłam, widziałam wschód słońca nad Himalajami. Widok zapiera dech w piersiach. Polecam wizytę w listopadzie. Cały spektakl trwa kilka minut i wygląda tak jakby szczyty zapalały się kolejno. Faktycznie trzeba mieć szczęście, aby była dobra widoczność.
Nieciekawy
dla mnie przereklamowane, strata czasu, nic nie widać nawet w marcu
Fajny
Dotarliśmy po dość długim treku z Chisopani. Niestety rankiem góry były zasłonięte przez chmury także ze słynnej panoramy Himalajów nic nie wyszło ale sama wioska (miasteczko) ma swój urok. Polecam nocleg w Cottage Green Peace - jak na standarty kuchni w trekkingowych lodgach absolutnie numer 1 ! Rowniez nocle choć jak na Nepal drogi (1000 NPR) pod względem komfortu zdecydowanie na czele listy (ciepły prysznic non stop, czysto).
Zachwycające
Dobre miejsce na odpoczynek od zaduchu Kathmandu, zwłaszcza w upalne dni. Widoki raczej takie sobie, ale jak ktoś nie może jechać na trek, to nie bardzo ma inne wyjście.
Bardzo fajne
Super miejsce, jeśli nie planujesz wyprawy w góry, piękne widoki, to kwestia szczęścia i nie wszystkim są dane, ale nawet bez Mt. Everest to miejsce ma sporo do zaoferowania. Koniecznie trzeba przenocować, bo słynny wschód słońca wcale nie jest przereklamowany.
Średnia ocena na podstawie 7 opinii: 3/5.
Przewodnik > Nepal > Nagarkot