Malezja
Borneo

Kota Kinabalu

Kota Kinabalu jest stolicą stanu Sabah i jednym z dwóch, obok Kuching, największych miast na Borneo. Nie jest może szczególnie interesujące ale też nie odstrasza, a do tego ma niezłą infrastrukturę turystyczną. Dobrą sławą szczyci się conocny market filipiński oraz targ, mający miejsce każdej niedzieli, w ciągu dnia. Dla miłośników plażowania, w odległości 20 minut przeprawy łodzią znajdują się wysepki Parku Narodowego Tunku Abdul Rahman.

Kota Kinabalu trudno ominąć w podróży po tej części Borneo.

Monsopiad Cultural Village

Niedaleko od Kota Kinabalu znajduje się Monsopiad Cultural Village, coś w rodzaju skansenu, czy żywego muzeum, w którym można zobaczyć jak żyli, jak pracowali, jak walczyli i jak bawili się dawni mieszkańcy tych terenów, plemiona Kadazadusun.

Opinie o Kota Kinabalu
+ DODAJ

Bardzo fajny
Bardzo Fajne miasto. Cisza spokój i mało turystów, białych prawie w ogóle. Centrum małe, także łatwo wszędzie dotrzeć. Info dla nurków - centrum nurkowe SEATANGO mogę polecić, niestety pod wodą nic ciekawego, za płytko.
Fajny
Sunday market na plus, targ rybny też ciekawy. Przepiękne zachody słońca na Tanjung Aru Beach. Tak jak napisali poprzednicy najlepiej spędzić kilka dni. My byliśmy 5 i było idealnie, choć większość czasu przebywaliśmy poza miastem, traktując KK jako bazę wypadową ;)
Fajny
Przyjemne miasto na max 2 dni a najlepiej 1 dzień, nocny market rybny rewelacja.
Fajny
Spodziewałem się czegoś gorszego, a miejce bardzo przyejmne. Jest targ, są nawet jakieś imprezy. I do tego blisko na malownicze wysepki.
Fajny
Targ rybny + food market dla smakoszy, przybrzeżne wyspy dla plażowiczów, sympatyczni ludzie dla próbujacych odpocząć od "cywilizacji". To jest miłe miasto średniej wielkości w którym nie da się znależć niczego szczególnego. Co nie znaczy, że nie warto...
Fajny
fajne miasto, nie ma tu wiele ciekawych miejsc ale jest wspanialy targ rybny z przepysznym jedzeniem - pełno grillowanych ryb i owoców morza. choćby dla tego warto spędzić w kota kinabalu jedną-dwie noce.
Fajny
Fajne miasto. Niesamowity targ filipinski. Wioska z lowcami glow nie robi tak wielkiego wrazenia jak mozna sie spodziewac. To raczej odpowiednik naszego skansenu.
Fajny
miasto, którego atutem są mili ludzie, targ rybny z mnóstwem stanowisk grillowych i ciekawe muzeum plemion Sabahu.
Fajny
Specjalnie bym tu nie jechał, ale faktycznie trudno to miasto ominąć.
Średnia ocena na podstawie 9 opinii: 3/5.
Przewodnik > Malezja > Borneo > Kota Kinabalu