Laos

Muang Ngoi

Muang Ngoi (Old Muang Ngoi) jest malutką wioską położoną niezwykle malowniczo wśród gór, tuż nad brzegiem rzeki. Warunki noclegowe są tu bardzo proste, prądu nie ma przez większą część dnia (wieczorem włączane są generatory i można wówczas zobaczyć, jak pół wioski siedzi przed telewizorami i ogląda jakieś telenowele), ale wspaniała, relaksacyjna atmosfera, przyjaźni mieszkańcy i rewelacyjne widoki powinny wszystko zrekompensować.

Jak się dostać do Muang Ngoi?

Muang Ngoi nie posiada żadnego połączenia drogowego z resztą świata, jedyny sposób, żeby się tu dostać, to złapać jedną z dość regularnie kursujących łodzi z Nong Khiaw. Podróż powinna trwać około 2 godzin w górę rzeki i nieco szybciej w przeciwną stronę, ale dużo zależy od pory roku i poziomu wody, może się okazać, że część trasy trzeba pokonać przedzierając się przez dżunglę, ewentualnie kolektywnie przenosząc łódź przez co trudniejsze przeszkody wodne.

Opinie o Muang Ngoi
+ DODAJ

Zachwycający
Bardzo przyjemne miejsce do odpoczynku. Mozna znalezc fajny i niedrogi bungolow i sie przez kilka dni chilloutowac i rozkoszowac uroczymi widokami i atmosfera. Jedzenie rowniez ok, prad jest, internet, nic tylko leniuchowac :)
Zachwycający
Wspaniałe miejsce dla ludzi poszukujących ciszy, spokoju, relaksu oraz wspaniałych widoków
Zachwycające
Najlepsze miejsce w mojej podróży po Laosie, niesamowite widoki, spokój, relaks. Miejscowi ludzie chętni do pomocy w organizowaniu indywidualnych trekkingów. Fascynujące miejsce do obserwowania życia miejscowych ludzi, wioska jest mała, wszystko widac jak na dłoni. No i ten widok na zakręt rzeki i otaczające góry, można się zapomniec na dobrych pare godzin.
Bardzo fajne
niesamowity klimat, i genialne dźwięki w nocy :) miejsce godne polecenia :) chciałabym tam wrócić ... :(
Bardzo fajne
Super miejsce, wiejski klimacik, rzeczka, krowy i dużo trawki.
Bardzo fajne
Kolejna wioseczka idealna na wakacje na wsi. Wyjątkowo przyjaźni ludzie.
Bardzo fajne
Wyjątkowo przyjemne miejsce. Mała wioseczka odcięta od świata, ale klimat ma niesamowity. Domki nad rzeką są bardzo prymitywne, ale chyba więcej nie potrzeba.
Średnia ocena na podstawie 7 opinii: 4/5.
Przewodnik > Laos > Muang Ngoi