Iran

Tabriz

Tabriz jest dużym, raczej średnio atrakcyjnym miastem. Ze względu na bliskie położenie względem granicy z Turcją, od tego miasta rozpoczyna swoja przygodę z Iranem większość podróżujących. Do odwiedzenia jest genialny bazar oraz całkiem przyjemny park. Tabriz może stanowić też niezłą bazę wypadową do pobliskiej wioski Kandovan.

Opinie o Tabrizie
+ DODAJ

Zachwycający
Iran wspaniały bezpieczny kraj, odradzać podróż może tylko osoba,która nigdy tutaj nie była.
Nieciekawy
Odradzam podróże po tym regionie świata.
Fajny
W Tabrizie są najlepsze kebaby jakie jadłem w życiu. Na głównej ulicy (nie pamiętam nazwy) w okolicy przecznicy prowadzącej do hotelu Arc (przy cytadeli) jest kilka punktów serwujących mielone mięso opiekane na szpadzie na grillu węglowym, podawane z grillowanymi pomidorami. Fast food, którego nie zapomnę do końca życia. W innych miastach próbowałem - bardzo smaczne, wręcz wybitne ale nie aż tak jak w Tabrizie. Na ulicy warto spróbować naleśnik z rozgniecionym ziemniakiem, jajkiem na twardo i przyprawami. Samo miasto przeciętne aczkolwiek bazar najładniejszy jaki widziałem w Iranie (Teheran, Esfahan, Yazd, Qazvin), a co ważniejsze na bazarze tym można znaleźć, oprócz chińskiej tandety, prawdziwe regionalne produkty (ubrania, artykuły spożywcze). Cena dywanów wydawała się (w porównaniu z innymi miastami) zachęcająca do nabycia.
Takie sobie
Tabriz leży na wybitnie sejsmicznym miejscu, dlatego tak niewiele zachowało się tu zabytków, choć to miasto wiekowe.Teraz wszystkie domy stawiają na elastycznych metalowych palach.Tu sporo osób zna rosyjski,mieszkańcami są Azerowie,mają poczucie humoru ! fajna rzecz, rozumieją słowo: ciut, ciut ( chyba jest to pochodzenia tureckiego ) Polecam herbaciarnie, sklepy z owocami, herbatą,można tu kupić za pare gorszy świetne winogrona, rodzynki, herbate.Tu serwują najlepsze w Iranie szejki owocowe. Naprawde świetna herbata, twardą kostkę cukru trzyma się podczas picia pod językiem.
Takie sobie
Najlepszy bazar w calym Iranie pod wzgledem tego co mozna na nim kupic. Ekstra lody;) W informacji turystycznej kolo bazaru jest Naser, ktory ma fiola na punkcie Polakow, sam troszke mowi po polsku. Moze cie oprowaniec i powiedziec duzo ciekawych rzeczy o Iranie i okolicy. "Śmiga po polsku"
Nieciekawe
W tym miescie nie ma kompletnie nic ciekawego
Takie sobie
Nuda.
Takie sobie
Ciekawe, choć nie rewelacyjne miasto, ale jeśli odwiedzane jako pierwsze w Iranie, to może zawrócić w głowie.
Średnia ocena na podstawie 8 opinii: 2/5.
Przewodnik > Iran > Tabriz