Iran

Masuleh

Masuleh jest bardzo ładną wioską, wyjątkowo atrakcyjnie położoną, bo na stromym zboczu góry Talesh, ponad tysiąc metrów nad poziomem morza. Zbocze jest tak strome i wolnego miejsca jest tu tak mało, że dachy jednych budynków stanowią ulice bądź ogródki przed domami położonymy nieco wyżej. W wiosce nie ma samochodów, nie jest łatwo do niej się dostać, niewielu turystów tu dociera, dzięki czemu zostały zachowane oryginalny charakter i atmosfera tego miejsca.

Opinie o Masuleh
+ DODAJ

Bardzo fajny
dobra odmiana po ciągłych piachach i skałach.
Zachwycający
Warto odwiedzić tę wioskę... zatopioną w zieleni, co nie jest typowe dla Iranu! Gąszcz domków na zboczu jest niesamowity; mieszkańcy mili dla gości; kilka lokalików (szumnie nazywane są tu restauracjami), w których można coś zjeść, nawet czysto! i smacznie; b.ciekawe miejsce!
Zachwycający
Wioska robi wrażenie, widoki są zachwycające :)
Zachwycający
Super widoki, super miejsce. Niezwykłe wrażenie chodząc komuś po dachu ;) Ale rónież w tej okolicy, oddalone o ok. 40 km jest coś, o czym nie piszą przewodniki: Rudkhan http://www.google.com/search?q=%D9%82%D9%84%D8%B9%D9%87+%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86&hl=pl&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&rlz=1I7GGLL_pl&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=1am5TabFOYaYOoWbxPgO&ved=0CBkQsAQ&biw=1259&bih=606 pozostałości bardzo dobrze zachowane przypominające Mur Chiński. Niestety mi nie udało się tam dotrzeć z braku czasu niestety.
Fajne
Dokładnie - fajne ale za dużo irańskich turystów. Podobną wioskę można odwiedzić koło Mashadu (widziałem zdjęcia holenderskiej pary) lub 15km od Sanadaj - klimat zdecydowanie mniej turystyczny.
Bardzo fajne
Ciekawe miejsce na pewno warte odwiedzenia dla mnie jednak za turystyczne:)
Zachwycające
najfajniejsza wioska w Iranie. Super widoki, klimat, ekstra ludzie, pomimo tego ze byli turysci, to w wyzszych partiach wioski, ludzi nas goscili na kazdym kroku. Super miejsce zeby wypic herbate i zapalic galiun. nie można tego ominąć. Będąc w Raszcie, z ktorego dostajesz sie do masuleh, warto wybrac sie na kapiel w najwiekszym jeziorze swiata - morzu Kaspijskim.
Średnia ocena na podstawie 7 opinii: 4/5.
Przewodnik > Iran > Masuleh