Iran

Kharanaq

Kharanaq jest niewielką, urokliwą wioską, pamiętającą jeszcze czasy przed dominacją Islamu, w większości opuszczona, zamieszkałą dziś przez zaledwie dwie rodziny. Wszystkie budynki wybudowane są z glinianych cegieł i otynkowane wysuszoną na słońcu mieszanką błota z sianem. W pobliżu, pół kilometra za wioską, znajduje się efektowny akwedukt przecinający koryto sezonowej rzeki.

Opinie o Kharanaq
+ DODAJ

Zachwycający
Oddalony ok 60km od Yazd. Dojechaliśmy tam stopem. Świetne miejsce - opuszczona wioska robi wrażenie. Można ją dowolnie zwiedzać, nikt tego nie pilnuje i nie trzeba kupować biletów. Miejsce z ciekawą historią - ta historyczna twierdza (pośrodku niczego) służyła jako zabezpieczenie przed grasującymi po półpustyni intruzami. Mieszkańcy przenieśli się do bardziej nowoczesnych domków nieopodal. Szczerze polecam - podejrzewam, że w przyszłości takie miejsca będą zamykane przed turystami (żeby tego nie niszczyć).
Zachwycający
Jedna z najlepszych rzeczy jakie widziałem w Iranie. Wg mnie absolutny MUST SEE. O ile się nie zawali, albo nie "zrewitalizują"...
Zachwycający
Robi niesamowite wrażenie po wspięciu się na dach, przenosimy się w czasie przechadzając się wąskimi uliczkami. Wejść można praktycznie wszędzie, będąc w okolicy koniecznie trzeba zorganizować tutaj wycieczkę.
Zachwycający
Spędziłem tam 2 noce pod namiotem. Jedna noc w górach, kolejna w ogrodzie. Polecam tam pojechać. Fajne miejsce.
Zachwycający
świetne miejsce
Zachwycający
Wprost bajkowa opuszczona bardzo stara wieś, labirynt uliczek i rozsypującyh się domów - miejsce przepiękne, chyba jedno z najpiękniejszych w Iranie
Średnia ocena na podstawie 6 opinii: 5/5.
Przewodnik > Iran > Kharanaq