Iran

Kerman

Kerman jest miastem średniej wielkości i równie średniej atrakcyjności. Tradycyjnie, można tu znaleźć kilka ciekawych meczetów, szczególnie Meczet Piątkowy, a także świetny bazar.

Opinie o Kermanie
+ DODAJ

Taki sobie
Kerman pozostawil po sobie najgorsze wspomnienia z wszystkich iranskich miast jednak bede tu musial wrocic zarowno ze wzgledu na Bam jak i krajobrazy pustyni Kaluth no i pare jeszcze innych rzeczy.Jedyne miejsce w ktorym wyczulem pewne zagrozenie ze strony paru osobnikow zbyt zywo zainteresowanych moim aparatem oczywiscie fotograficznym.Przepiekny olbrzymi karawanseraj bedacy kiedys szkola dla mlodych adeptow wiary w Allacha. Jednym slowem okolice bardziej ciekawe niz samo miasto w ktorym w dodatku wyczuwa sie takie dosc nieciekawe klimaty przed czym zreszta moi nowi znajomi Iranczycy mnie ostrzegali plus dosc duza ochota do strzyzenia obciokrajowca szczegolnie przez taksowkarzy ktorych o dziwo jest tu dosc trudno znalezc.
Takie sobie
Miasto nieciekawe, ale mozna pojechać na Kaluts na pustyni (taksowka 1200 tomanow) oraz do Mahan. Super miejsca.
Fajne
Miasto posiada świetny warszat, który naprawia przeguby do popsutego w Bamie Opla Kadetta :)
Takie sobie
Nieszczególnie interesujące miasto, nie ma tu nic, czego nie da się zobaczyć gdzie indziej. Przyjemny bazar i piękna restauracja, to wszystko.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 2/5.
Przewodnik > Iran > Kerman