Iran

Kandovan

Kandovan jest niewielką wioską położoną w pobliżu Tabriz, jest ulubionym miejscem weekendowych pikników dla mieszkańców tego dużego miasta. Atrakcją Kandovan są niezwykłe, wydrążone w skałach domy, w których do dziś mieszkają ludzie, tak jak żyli w nich setki lat temu. To miejsce jest bardzo podobne do tureckiej Kapadocji. Sielska atmosfera, wszechobecne osiołki i piknikujący wokół Irańczycy sprawiają, że warto spędzić tu parę godzin. W Kandovan nie ma żadnych opcji noclegowych, najwygodniej jest zatrzymać się w pobliskim Tabriz.

Opinie o Kandovan
+ DODAJ

Taki sobie
30min wystarczy w tym miejscu
Zachwycający
Malownicze .. wyjątkowe miejsce :)
Zachwycające
I pragne sie dowiedzec czy te ludzie co tu zamieszkuja sa Kurdy?
Zachwycające
Fantastyczne miejsce - z noclegiem nie ma problemu - ja spałem w dużym kilku piętrowym budynku po drugiej stronie rzeki - łatwo poznać bo na dole jest jadłodajnia, właściciel najmuje pokoiki na piętrze, z okna widok na całe Kandovan. Cena ok 15zł ale trzeba się targować.
Zachwycające
Gorąco polecam, bardzo klimatyczne miejsce.
Zachwycające
jak to piszą w przewodnikach LP - jeden z "highlight'ów" wyjazdu
Zachwycające
Szacun
Zachwycające
Na pewno warto się tam wybrac, najfajniejsze widoki są z pobliskiej góry.
Zachwycające
Super ludzie, super widoki, mozna wejsc do domkow za freeko, sami cie zapraszaja, mozna tez wejsc do "afganskiego" labiryntu-domu w czasie drogi z Tabriz. Super!
Bardzo fajne
Warto się wybrać. Kapadocja w miniaturce ;-)
Fajne
Widok starej czesci rzeczywiscie jest imponujacy. W Kandovan bylem w piatek totez moje wrazenie zepsula duza liczba turystow.
Takie sobie
Domki w skałach wyglądają niesamowicie, ale reszta wioski, to porażka. Za małą opłatą można wejść do niektórych domów, co jest dość interesujące.
Średnia ocena na podstawie 12 opinii: 4/5.
Przewodnik > Iran > Kandovan