Iran

Ezmirghan

Ezmirghan jest przepiękną oazą położoną na pustyni. To odrobina zieleni, palm, poletek ryżowych i orzeźwiających strumyków wśród skał, piasku i piekącego słońca. Można się tu dostać jedynie taksówką lub wynajętym samochodem z miasta Tabas.

Opinie o Ezmirghan
+ DODAJ

Zachwycające
Dla mnie Ezmirghan stał się osobnym celem wizyty i na prawdę było warto! Fantastyczne miejsce na fotografie. Przemili ludzie. Nocleg pod chmurą i łowienie ryb w strumieniu:D
Zachwycające
Do Ezmirghan dotarliśmy złapanym na stopa Samandem. Miejsce urokliwe, zaciszne - pozwala odpocząć od zgiełku irańskich metropolii. Można powłóczyć się bez pośpiechu po ścieżkach wzdłuż glinianych murków, zagryzając zerwanymi po drodze granatami oraz pogadać z miejscowymi. Polecam gorąco każdemu odwiedzającemu Tabas!
Zachwycające
Gościnni ludzie, wspaniałe owoce i źródła wody wypływajace zeskał. Mam też wiele fotek z pobytu w 2007r. A w sprawie noclegów trzeba tylko poprosić miejscowych o pomoc i nie zostajesz sam :-)
Zachwycające
Ezmirghan jest miłą odmianą po monotonnie pustynnym Iranie. Szkoda, że nigdzie w okolicy nie można przenocować, bo warto by tu było spędzić nawet kilka dni.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 5/5.
Przewodnik > Iran > Ezmirghan