Iran

Abyaneh

Abyaneh jest jedną z najstarszych i jednocześnie najpopularniejszych wiosek w Iranie. Jej charakterystyczną cechą jest to, że wszystkie budynki pokryte są czerwoną gliną. Położona jest malowniczo na zboczu wzgórza, a zboczu przeciwległym znajdują się ruiny starej twierdzy. Wydaje się, że mieszkańcy wioski żyją tak, jak setki lat temu i zupełnie nie przejmują się przemykającymi wązkimi uliczkami turystami.

Jak się dostać do Abyaneh?

W Abyaneh nie ma zbyt wielu opcji noclegowych. Najwygodniej jest zatrzymać się w pobliskim Kashan, skąd wynajętą taksówką można się dostać do Abyaneh. Taksówkarze sami zaczepiają turystów proponując całodniową wycieczkę w całkiem przystępnej cenie.

UNESCO

Z uwagi na swoją antyczność i unikalność Abyaneh wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Opinie o Abyaneh
+ DODAJ

Zachwycający
Piekne miejsce!
Fajny
Fajne, choć dużo turystów, zwłaszcza unikać piatku. Jak juz tam będziecie to zejdźcie na dół i przez ogród przejdźcie na przeciwległe wznisienie aby stamtąd z odległości podziwiać wioskę w pełni.
Bardzo fajny
Byłam kilka lat temu. nawet napisałam o niej kilka słów tutaj: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/799689,laduniuk-goscie-goscie-czyli-jak-w-iranie-wejsc-do-obcego,id,t.html
Bardzo fajny
Byliśmy we trójkę, mnie się ta pięknie położona i urokliwa wioska bardzo podobała, bardzo lubię takie labirynty domów, zwłaszcza że wieś jest żywa i zamieszkała. Moim dwóm towarzyszom jednak niespecjalnie przypadło to miejsce do gustu a w każdym razie rozczarowali się.
Bardzo fajne
Warto wpaść na kilka godzin.
Zachwycające
Ja nie stety byłem Tam bardzo ktutko, ale za to tuz przed zachodem słońca...o tej własnie porze naj piekniej prezentuja sie czxerwone ściany domów... Jestem zauroczony tym Miejscem. Goraco polecam wszystkim, którzy bedą mieli okazje być w okolicy Kashanu , by zajechali do Abyaneh choć na chwilę.
Zachwycające
Cudowne miejsce...!!! Naprawde!!! Warte zachodu!!!!
Fajne
Oczekiwania mialem wieksze, ale bardzo ladnie wyglada na zdjeciach. Sa duzo ciekawsze wioski kolo kashanu, gdzie nie ma nastawienia na turystow..
Zachwycające
W Abyaneh podobalo mi sie w zasadzie najbardziej sposrod wszystkich innych miejsc odwiedzonych w Iranie. Wspaniala sielankowa spokojna atmosfera. Tu trzeba przyjechac !
Bardzo fajne
Fajna wioska, fajny klimacik.
Bardzo fajne
Bardzo przyjemna wioseczka, super kolory i miły klimat
Zachwycające
Rewelacyje miejsce, czas się tu zatrzymał w miejscu i to bardzo, bardzo dawno temu.
Średnia ocena na podstawie 12 opinii: 4/5.
Przewodnik > Iran > Abyaneh