Indonezja
Bali

Sekumpul

Sekumpul, to mało znany, za to prawdopodobnie najpiękniejszy wodospad (a właściwie 7 wodospadów) na Bali. Wodospady położone są w odludnym miejscu, z dala od zabudowań, w pięknej scenerii, wśród wzgórz i bogatej roślinności. Najwyższy z wodospadów ma podobno 80 metrów wysokości.

Nie jest łatwo tu dotrzeć, trzeba liczyć około godziny marszu w dość trudnym terenie od miejsca, gdzie można zostawić samochód lub skuter.

Opinie o Sekumpul
+ DODAJ

Zachwycający
Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia ale! Chce Wam pomóc zaoszczędzić troche rupii bo indonezyjczycy zaczeli tu stosowac bardzo nie uczciwe zagrania. Po pierwsze, jadąc do mijasz kilka niby obowiązkowych punktów rejestracyjnych. Nic z tych rzeczy. Dojezdzajac na miejsce, dowiadujesz sie w 'ticket entrance' ze musisz kupic wycieczke za 165 k lub 125 k. Dlaczego? Bo ze niby trudna droga, lokalni nie lubią turystów, takie są przepisy itp. Absolutnie! Podziekujcie Panu, ładnie i powiedzcie, że wiecie jaka jest prawdziwa cena biletu - 20 k Sekumpul 15 k Hidden. Po prostu idzcie dalej sami, po 10 minutach jest właściwa budka z biletami i cieszcie się przepieknymi widokami i kąpielą w wodospadzie. :)
Zachwycający
zdecydowanie warto zobaczyć, naprawdę jest niesamowity i robi wrażenie, jeszcze nie tak zadeptane miejsce, balijczyk z Ubud był tam z nami pierwszy raz;-)
Zachwycający
Wodospad świetny. I potwierdzam że przewodnicy naciągają na hajs. Nie są do niczego potrzebni.
Bardzo fajny
polecam ale nas tam trochę oszukano. Kierowca zatrzymał się na parkingu i tam była budka z biletami. Kupiliśmy po 100 tys od osoby. Okazało się, że w tej cenie dostaliśmy "przewodnika", który w naszym imieniu kupił 500m dalej właściwe bilety po 15 tys. Pozostał niesmak. Można kroić turystów 100 lub 200% - ale aż tak bardzo?
Zachwycający
O mały włos byśmy zrezygnowali z uwagi na (jak się nam wydawało) trudną drogę do pokonania. Nic podobnego! To była jedna z tych chwil, dla których warto podróżować. Bajka. Musicie zobaczyć sami! :)
Zachwycający
Super, naprawde warto! Pare cennych informacji: do wodospadów trzeba iść około 2 km. Jest stromo z górki, ale trasa jest przygotowana - są nawet schody. Niemniej jednak napocic sie trzeba - szczegolnie w drodze powrotnej pod gore. Na dole idzie się w prawo lub w lewo sa 2 grupy wodospadow i warto obie zobaczyc. Niezaleznie od wybranej drogi trzeba bedzie kilkukrotnie przejsc przez rzeke (woda do kolan, prad praktycznie zaden). Przy wodospadach mozna sie kapac. Czas potrzebny na calosc to okolo 3h.
Zachwycający
Rewelacja! Bardzo ciezko tu trafić, ale wodospad to prawdziwe cudo! Najpiękniejszy jaki widziałem w zyciu. Na trasie można bardzo tanio kupic Luwak Coffee.
Zachwycający
Warto, warto, warto!!! Niełatwo dojechać, niełatwo do nich zejść, ale widok i huk wodospadów wszystko wynagradza. Wodospady są w dżungli przy wiosce, są dzikie i niech takie pozostaną. Nie grozi im masowa turystyka, bo zbyt trudno do nich dojść, choć w zboczu są już betonowe schody. Nawet Balijczycy nie znają Sekumpul :)
Fajny
Prawdziwe odkrycie. Trzeba się trochę nagimnastykować, by tu trafić, ale warto.
Średnia ocena na podstawie 9 opinii: 5/5.
Przewodnik > Indonezja > Bali > Sekumpul