Indonezja
Jawa

Gunung Merapi

Gunung Merapi jest położonym na wyspie Jawa najaktywniejszym wulkanem Indonezji. Jego erupcje na przestrzeni wieków powodowały śmierć tysięcy ludzi i upadki całych imperiów.

Wulkan ma wysokość 2911m i jest popularnym celem trekkingowych wycieczek.

Trekking na wulkan Merapi

Trasa trekkingu rozpoczyna się w wiosce Selo lub Kaliurang, skąd wejście na szczyt zajmuje jakieś 4 godziny, drugie czasu tyle potrzeba na powrót. Wyruszenie o 1 w nocy pozwala na podziwianie wschodu słońca ze szczytu. Możliwość wejścia na szczyt jest uzależniona od bieżącej aktywności wulkanicznej. Często nie można się do Merapi nawet zbliżyć na mniej, niż kilka kilometrów.

Jak się dostać pod Gunung Merapi

Wulkan znajduje się w odległości około 2 godzin jazdy samochodem od Yogyakarty.

Opinie o Gunung Merapi
+ DODAJ

Zachwycający
Lava Tour na jeepach jest świetną przygodą! Nie jest bardzo popularny, są tam głównie lokalni turyści. Dla mnie był to highlight 5-tygodniowego pobytu na Jawie! Jazda na odkrytych powojennych jeepach z wesołymi kierowcami, którzy przyśpieszają na największych dziurach i kamieniach :) 90 minutowy tour kosztował 350k rupii za 4 osoby, a faktycznie trwał 2 razy tyle. Wielka frajda, piękne widoki, i oczywiście warto zobaczyć miejsca zniszczone przez lawę
Fajny
Piękny wulkan i niezły trek, choć dość krótki.
Średnia ocena na podstawie 2 opinii: 4/5.
Przewodnik > Indonezja > Jawa > Gunung Merapi