Indonezja

Ciwidey

Ciwidey jest niedużym, położonym wśród wzgórz, uroczym miasteczkiem na wyspie Jawa, oddalonym o 2 godziny drogi na południe od Bandung. Miasto słynie z licznych okolicznych atrakcji, jak

tradycyjny targ, gorące źródła, plantacje truskawek, malownicze plantacje herbaty, jeziora i krater Kawah Putih.

Situ Patengan

Situ Patengan jest pięknym jeziorem położonym na wysokości 1600m, około 7km za miastem. Uroku dodają mu położone wokół plantacje herbaty. Herbata jest prawdopodobnie najbardziej efektownie rosnącą rośliną uprawianą przez człowieka. Godzinami można spacerować wśród krzaczków obserwując ludzi zbierających odpowiednio dojrzałe liście.

Kawah Putih

Kawah Putih jest kraterem położonym na wysokości 2434m, słynącym ze znajdującego się w jego wnętrzu kwaśnego jeziora, które w zależności od zmieniającego się stężenia siarki przybiera kolor zielony, turkusowy lub biały. Skały i piasek otaczające jezioro pokryte są siarkowym osadem, a całość tworzy wyjątkowe wrażenie surowego, śmiertelnie niebezpiecznego krajobrazu.

Cimanggu Hot Springs

Cimanggu, to jedno z lepszych gorących źródeł w okolicy Ciwidey. Jest tu kilka większych basenów z widokiem na góry, możliwe jest również wynajęcie małego prywatnego oczka wodnego. Miejsce jest czynne przez całą dobę, wieczorami ściąga tu okoliczna młodzież i atmosfera robi się imprezowa.

Opinie o Ciwidey
+ DODAJ

Fajny
Dość przyjemne miejsce, herbata zachwyca, dosłownie.
Średnia ocena na podstawie 1 opinii: 3/5.
Przewodnik > Indonezja > Ciwidey