Indonezja
Lombok

Bangsal

Bangsal jest małą osadą na wyspie Lombok, w której znajduje się przystań promowa zapewniająca połączenie z wysepkami Gili.

Bangsam słynie z natarczywych sprzedawców i naganiaczy, próbujących sprzedać turystom bilety w zawyżonych cenach albo obciążyć ich innymi, wymyślonymi opłatami.

Rejs na Gili

Rejs na Gili Air trwa 15 minut, na Gili Meno 30 minut, a na Gili Trawangan 45 minut i kosztuje kilkadziesiąt razy mniej, niż turystyczne szybkie łodzie (speedboat) z Bali. Łodzie nie kursują według żadnego rozkładu, po prostu ruszają w rejs, gdy się zapełnią ludźmi i towarami, a kapitan stwierdzi, że mu się opłaca płynąć.

Jak się dostać do Bangsal

Bangsal znajduje się 1 godzinę na północ od Senggigi i 2 godziny na północ od Mataram. Bemo nie dojeżdża do samego portu, tylko zatrzymują się w pobliskim miasteczku Pemenang, skąd do portu trzeba przejść około 1km na piechotę albo wynająć cidomo.

Opinie o Bangsal
+ DODAJ

Nieciekawy
Miejsce powstało w celu naciągania i oszukiwania turystów przy okazji przeprawy promowej na wyspy Gili. W głównym budynku portu można kupić bilety tylko na Trawangan więc jak chcesz popłynąć na Air to wchodząc do portu musisz skręcić w lewo i na samym końcu sklepików znajduje się mała buda gdzie kupisz bilet. Kasjerki faktycznie oszukują i albo zapominają wydać reszty albo tłumaczą że cennik jest niektualny bo zmienił się wczoraj i jeszcze nie zdążyły poprawić ceny... Typowe miejsce dla trzeciego świata ale Gili warte odwiedzenia więc trzeba przejść przez ten bałagan.
Nieciekawy
Ceny w sklepach dużo wyższe niż normalnie na Lomboku. Mnóstwo sprzedawców wszelkiego rodzaju bibelotów i naciągaczy na drogie czarterowe łodzie. Nawet kasjerki na głównej kasie portu próbują wyłudzać wyższą cenę za publiczną łódź twierdząc, że cena podana na bilecie jest bez podatku, co jest kompletną bzdurą.
Nieciekawy
Straszna dziura i dużo oszustów, trzeba uważać. Najlepiej nie wdawać się w dyskusje, tylko od razu kierować się do kasy w głównym budynku portu.
Średnia ocena na podstawie 3 opinii: 1/5.
Przewodnik > Indonezja > Lombok > Bangsal