Filipiny

Panglao

Panglao jest niewielką wysepką oddaloną zaledwie o 50 metrów od wyspy Bohol. Panglao słynie z pięknych piaszczystych plaż, licznych resortów turystycznych, pięknej rafy koralowej i wielu sąsiednich bezludnych wysepek doskonałych do uprawiania island hoppingu. Wysepki zwykle posiadają bajeczne plaże oraz rafę koralową z kolorowymi rybkami. Szczególnie popularne są wyspy Balicasag i Virgin Island.

Panglao jest bardzo turystycznym miejscem, w sezonie bywa zatłoczone, zatrzymuje się tu większość turystów planujących zwiedzić wyspę Bohol.

Opinie o Panglao
+ DODAJ

Zachwycający
Cudowne wrażenia z pobytu. Alona Beach super, zarówno w dzień i jak i wieczorami. Polecam także plaże Dumaluan oraz jaskinię Hinagdanan, w której można się kąpać. Jeśli lubicie rafę, tysiące rybek oraz pływanie ramię w ramię z żółwiami to 30 min rejsu łodzią jest wyspa Balicasag. Godne polecenia jest także Virgin Island i wioskowa Pamilacan. Świetna baza wypadowa na Bohol (Loboc, małpki, Czekoladowe Wzgórza).
Taki sobie
Nie tak turystyczna jak Bocaray ale o zachwyt trudno. Fakt, że plaże ładne i woda turkusowa ale tak jest w wielu miejscach na świecie. Poza tym drogie miejsca noclegowe i kiepskie jedzenie jak w całych Filipinach. Wycieczki w słabym (filipińskim) standardzie.
Fajny
Plaże piękne nawet wtedy, gdy jest deszczowo!
Zachwycający
Najpiękniejszy Island Hoping i wycieczki na rekiny wielorybie!
Bardzo fajny
Piękne plaże i świetny island hopping, dobra baza wypadowa do eksploracji wyspy Bohol.
Średnia ocena na podstawie 5 opinii: 4/5.
Przewodnik > Filipiny > Panglao