Filipiny
Mindanao

Mount Apo

Mount Apo jest aktywnym wulkanem i najwyższym szczytem Filipin. Sięga na wysokość 2954 metrów nad poziom morza, jego krater ma 500 metrów średnicy, a w jego wnętrzu znajduje się jezioro. Mount Apo jest centralnym punktem Parku Narodowego Mount Apo. Wulkan jest popularnym szczytem trekkingowym.

Trekking na Mount Apo

Mount Apo jest popularnym szczytem trekkingowym. Wyprawa na krawędź krateru i powrót na dół zajmują 3 do 5 dni, w zależności od wybranej trasy. Wyznaczonych jest kilka szlaków na górę, te krótsze są zwykle trudniejsze technicznie, choć żadna nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, ani umiejętności wspinaczkowych. Wymagana jest jednak dobra ogólna kondycja, w końcu do pokonania jest prawie 3km pionowo w górę. Noce spędza się na zboczu wulkanu na wyznaczonych miejscach biwakowych w namiotach, które trzeba ze sobą przynieść. Jedzenie na całą wyprawę również trzeba mieć swoje. Wejście na wulkan jest możliwe przez cały rok. Latem robi się tu jednak dość tłoczno od lokalnych turystów.

W mieście Davao można zorganizować całą wyprawę, wynająć przewodnika, sprzęt campingowy, ewentualnie również tragarzy.

Trzeba pamiętać, że na wysokości prawie 3 tysięcy metrów jest zimno i bez odpowiednio ciepłego ubrania lepiej się tam nawet nie zbliżać.

Opinie o Mount Apo
+ DODAJ

Bardzo fajny
Świetny, wymagający trekking. Warto wybrać dłuższą trasę i lepiej poznać okolicę.
Średnia ocena na podstawie 1 opinii: 4/5.
Przewodnik > Filipiny > Mindanao > Mount Apo