Filipiny
Bohol

Chocolate Hills

Chocolate Hills (Czekoladowe Wzgórza) to obszar o powierzchni 50 kilometrów kwadratowych, na którym znajduje się blisko 1300 pagórków o niemal idealnie stożkowym kształcie, tworzących niezwykle malowniczy krajobraz. Pagórki mają wysokość od 40 do 120 metrów i są pokryte trawą, która w porze suchej przyjmuje kolor brązowy i stąd nazwa Czekoladowe Wzgórza. Niewiele wiadomo o tym jak powstały wzgórza, ale są one jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Filipin i wielką atrakcją turystyczną.

Carmen

Carmen jest miastem na wyspie Bohol na Filipinach znajdującym się w samym środku Czekoladowych Wzgórz.

Opinie o Chocolate Hills
+ DODAJ

Bardzo fajny
Będąc na Bohol warto tu zajrzeć. Piękne widoki na całe pola wzgórz, aczkolwiek nie należy się nastawiać na coś spektakularnego
Bardzo fajny
Bardzo przyjemne miejsce. Będąc na Bohol trzeba tu zajrzeć.
Fajny
Przyjemne, ciekawe ale nic nie urywa. Trzeba pamiętać, że wzgórza są w większości zielone tylko od marca do maja przybierają czekoladowy kolor.
Taki sobie
Polecam wybrac sie jedynie wtedy, gdy niebo jest bezchmurne i przejrzyste.
Bardzo fajny
Wzgórza Czekoladowe pewnie są zachwycające, ale tylko wtedy, gdy są czekoladowe... ja natrafiłem wtedy, gdy były brązowo-zielone do tego gdy było pochmurnie i sądzę, że jako brązowe w słonecznej pogodzie świetnie by wyglądały. Wbrew komentarzowi poniżej, górek jest bardzo dużo i fenomenalnie to wygląda, jednak troszkę rozczarowuje.
Nieciekawy
Z takim marketingiem jaki mają Chocolate hills nie da się tam nie pojechać, ale... Jest to wielkie rozczarowanie, zdecydowanie odradzam. Tylko dla fascynatów. Górek jest niewiele (nie jak sugeruje to pierwsze zdjęcie).
Bardzo fajny
Wzgórza robią duże wrażenie, ale to atrakcja na maksymalnie 30 minut.
Średnia ocena na podstawie 7 opinii: 3/5.
Przewodnik > Filipiny > Bohol > Chocolate Hills