Filipiny

Camiguin

Camiguin jest niedużą wulkaniczną wyspą, na której znajduje się 7 wulkanów, mnóstwo gorących źródeł, piaszczyste plaże, liczne wodospady, laguny, stare kościoły i cmentarze oraz dżungla. Tutejsze plaże porównywane są do plaż na Boracay, tyle, że są mniej zatłoczone.

Opinie o Camiguin
+ DODAJ

Zachwycający
Jedno z najpiękniejszych miejsc na Filipinach. Zupełnie inny klimat niż na innych wyspach - więcej pada, ale dlatego jest tyle zieleni :) Przepiękne wodospady, plaże i WULKANY!! Zgadzam się z przedmówcą i polecam wycieczkę skuterem po wyspie
Zachwycający
Nasze miejsce na ziemi. Wspaniała wyspa nie duża za to z klimatem. Wynajęcie skutera nie jest drogie i można przez 4 dni zobaczyć absolutnie wszystko. Camiguin jest najbardziej wulkan­iczną wyspą na świecie. Sie­dem wulka­nów jeden przy drugim. Również plaże są tutaj bardzo wulkan­iczne. Po jed­nej stronie wyspy można znaleźć niesamow­ity czarny piasek oraz pod­wodny, zato­pi­ony po wybuchu Starego Wulkanu cmen­tarz, po drugiej zaś jest przepiękna plaża z wod­nym sank­tu­ar­ium najwięk­szych małż świata. Samo sanctuary To miejsce TOP 1 do nurkowania i podziwiania przepięknej rafy koralowej. Natomiast małże i samo to miejsce rewelacja! White Island - biała plaża i nic poza tym. Bylismy jeszcze na kilku pobliskich wyspach na wycieczce. Naprawdę świetne miejsce by odpocząć i zrelaksować się w fajnych knajpkach z widokiem na ocean. Byliśmy tam również na walce kogutów. Więcej o tym miejscu i o naszej wyprawie na Filipiny znajdziecie na naszej stronie. http://freemindtravellers.blogspot.com/ Jeśli macie jakieś pytania co do tej części Filipin piszcie. Chętnie udzielimy praktycznych informacji, porad co do zakwaterowania, poruszania się po filipinach oraz co warto zobaczyć a co sobie darować i jak to wszystko zaplanować.
Zachwycający
Camiguin -absolutna rewelacja!!! Wspianczka na szczyt i potem widoki... Coś pięknego
Fajny
Fajne miejsce, zwłaszcza, że jest tu parę miejsce do zobaczenia poza plażami.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 5/5.
Przewodnik > Filipiny > Camiguin