Filipiny
Luzon

Banaue

Banaue jest niedużym górskim miasteczkiem położonym w północnej części wyspy Luzon. Samo miasteczko nie jest szczególnie interesujące, ale na zboczach gór wokół niego można podziwiać przepiękne tarasy ryżowe liczące sobie około 2 tysięcy lat, prawdopodobnie najpiękniejsze, a na pewno najpopularniejsze tarasy ryżowe na Filipinach. Tarasy w tym regionie zostały umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Batad

Batad jest małą wioską, wokół której znajdują się jedne z najpiękniejszych tarasów w okolicy. Do wioski nie prowadzi żadna przejezdna droga, żeby się do niej dostać z Banaue należy najpierw podjechać kawałek drogi samochodem przez około godzinę, a następnie na piechotę zejść zboczem góry przez kolejne 40 minut do godziny. W Batad można przenocować w którymś z kilkunastu pensjonatów, można również wykąpać się w 70 metrowym wodospadzie Tappiyah. Najpopularniejszą aktywnością jest tu przechadzanie się tarasami w poszukiwaniu kolejnych punktów widokowych z coraz to lepszym widokiem na okolicę.

Trekking

Wiosek z pięknymi tarasami jest w okolicy znacznie więcej. Najczęściej odwiedzane to Banaue oraz Batad, ale godne uwagi sią również Cambulo, Pula, Bangaan, Mayoyao, Hapao, Kiangan i wiele innych. Niezłym pomysłem może być zorganizowanie kilkudniowego trekkingu z przewodnikiem, w czasie którego można odwiedzić bardziej odległe i mniej dostępne miejsca. Okolicę zamieszkują plemiona Dajaków i But, jeszcze do niedawna łowców głów, szczycących się swoimi trofeami z ludzkich czaszek.

Opinie o Banaue
+ DODAJ

Zachwycający
Widzieliśmy Batad, Mayoyao i Bangaan. Tarasy są nieziemskie.
Bardzo fajny
Rzeczywiście miejsce niezwykłe, warto było jechać cały dzień z MNL samochodem, targowisko raz w tygodniu ze sprzedawcami z wiosek też robi wrażenie. nabyłem miód od dzikich pszczół- w europie niespotykane.
Zachwycający
Miejsce konieczne do odwiedzenia, widoki zapierające dech w piersiach. Najbardziej zielono miesiąc przed żniwami.
Zachwycający
Klasa sama w sobie. Samo Banaue jest poza listą UNESCO, ale miejsca z listy są rewelacyjne. Obowiązuje zasada, że im bardziej odległe i niedostępne jest miejsce, tym jest ciekawsze.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 5/5.
Przewodnik > Filipiny > Luzon > Banaue