Filipiny

Apo

Apo jest niewielką wulkaniczną wysepką słynącą jednej z najpiękniejszych raf koralowych na całych Filipinach. Piękne ogrody koralowe są dostępne do snorkelowania bezpośrednio z piaszczystych plaż, a nieco dalej od brzegu znajduje się kilka wyśmienitych miejsc do nurkowania.

Opinie o Apo
+ DODAJ

Bardzo fajny
Wyspa piękna, zwłaszcza z punktu widokowego. Bardzo dobre jedzenie i drinki. Niestety, za najładniejszą plażę trzeba zapłacić, ponieważ jest przy hotelu. Mimo wszystko warto tu przyjechać, chociażby dla żółwi.
Zachwycający
Mnie Apo zachwyciło. Jak wracam wspomnieniami na Filipiny, to właśnie głównie na Apo. Rafa jest piękna, ale żeby ją zobaczyć trzeba odbić trochę od brzegu (poza wyznaczone bojki). Poza tym gwarantowane żółwie, których jest tam dosyć dużo. Sama wyspa nie ma plaż, ale dla mnie (plażoholiczki) i tak była nr 1 i mogłabym tam spędzić całe wakacje ze względu na klimat i wspaniałych ludzi.
Taki sobie
Plaża? Jaka plaża? Na tej wyspie nie ma ani jednego ziarna piasku. "plaża" to tutaj kamienie i martwe koralowce. można zahaczyć na jednodniową wycieczkę.
Fajny
Gdyby nie żółwie to byłoby takie sobie. Zniszczona rafa, my jeszcze trafiliśmy na beznadziejnego divemastera, więc to też trochę urok popsuło. Zdecydowanie bardziej polecam El Nido, dużo więcej możliwości.
Fajny
Wygląda na to, że tajfun spustoszył tę rafę (sądząc z zachwytów w poprzednim komentarzu), teraz rafa nadal jest ładna, ale zdecydowanie nie nadzwyczajna. Ale żółwie nadal są:)
Bardzo fajny
Niewielka wysepka, przede wszystkim dla nurków. Warunki dość spartańskie, poza podziwianiem podwodnego świata nie ma w zasadzie nic do roboty, ale właśnie dla nurkowania się tam jedzie. Problem polega na tym, że na początku 2012 roku tajfun zniszczył sporą część podwodnych atrakcji. Ale mimo to, jest co oglądać pod wodą, łącznie z żółwiami gwarantowanymi na snorkelingu.
Zachwycający
Jedno z najlepszych miejsc nurkowych w tej części świata. Sama wysepka bardzo przyjemna do zamieszkania na kilka dni.
Średnia ocena na podstawie 7 opinii: 4/5.
Przewodnik > Filipiny > Apo